Таблетки меридиа — тільки за призначенням лікаря

загрузка...

Меридіа — це лікарський засіб для лікування ожиріння, а також ожиріння, яке поєднується з цукровим діабетом. Просто так, для поліпшення фігури і скидання декількох кілограмів ваги, цей препарат приймати не можна, так як він має багато протипоказань і побічних ефектів.

Як діють таблетки (капсули) меридиа

Меридіа (міжнародна непатентована назва — сибутрамін) проводиться фармацевтичною фірмою Ебботт ГмбХ (Німеччина) в капсулах по 10 і 15 мг для прийому всередину.

Меридіа відноситься до препаратів для лікування ожиріння центрального (тобто в області головного мозку) дії. Лікувальний ефект препарату обумовлений його метаболітами (продуктами розпаду), які гальмують зворотне захоплення деяких нейромедіаторів (біологічно активних речовин, за допомогою яких передаються нервові імпульси) — норадреналіну, серотоніну і допаміну. У результаті пригнічується діяльність центру голоду, розташованого в головному мозку.

Клінічні дослідження підтвердили, що меридиа знижує масу тіла за рахунок посилення почуття насичення. В процесі пристосування організму до зниження ваги часто знижується швидкість обміну речовин — меридиа перешкоджає цьому. Крім того, зниження маси тіла на тлі прийому цього препарату супроводжується позитивними змінами жирового і вуглеводного обміну, особливо, у хворих з цукровим діабетом 2 типу (інсуліннезалежний).

Показання та протипоказання

Показаннями для застосування препарату Меридіа є:

 • аліментарне ожиріння з індексом маси тіла (ІМТ) 30 і більше (ІМТ — це відношення маси тіла, вираженою в кілограмах до квадрату зросту, вираженого в метрах; так, ІМТ від 20 до 25 — це норма, від 25 до 27 — надмірна вага, 27 — 29 — ожиріння I ступеня, 30 — 34 — II A, 35 — 40 — II Б, понад 40 — III);
 • аліментарне ожиріння з ІМТ 27 і більше в поєднанні з цукровим діабетом 2 типу або з біохімічними ознаками зміни жирового обміну в крові.
 • Призначають препарат на тривалий час, іноді до року. Доза підбирається індивідуально: починають з дози 10 мг один раз на добу і якщо вона не допомагає (вага знижується дуже поволі), то переходять на дозу 15 мг на добу.

  Протипоказань для застосування препарату Меридіа дуже багато. Це пояснюється тим, що в головному мозку різні центри розташовані недалеко один від одного і пригнічення діяльності одного цента, може викликати содружественное пригнічення ряду інших життєво важливих центрів. Меридіа протипоказана при зниженні функції щитовидної залози, розладах харчової поведінки на фоні нервових і психічних захворювань, при одночасному прийомі психотропних лікарських препаратів, (нейролептиків, антидепресантів, транквілізаторів, снодійних).

  Не можна призначати цей препарат при тяжких захворюваннях органів кровообігу (стабільно високому артеріальному тиску, порушеннях серцевого ритму, ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, порушеннях мозкового кровообігу, периферичного кровообігу), підвищеній функції щитовидної залози, яка супроводжується серцево-судинними порушеннями.

  Протипоказаний прийом препарату Меридіа і при тяжких порушеннях функції печінки і нирок, аденомі передміхурової залози, феохромоцитомі (гормональної пухлини надниркових залоз), підвищенні внутрішньоочного тиску, а також при будь-якому вигляді залежності (лікарської, наркотичної, алкогольної).

  Не можна приймати препарат під час вагітності та годування дитини груддю у віці до 18 і старше 65 років, при непереносимості лактози, фруктози і галактози на тлі відсутності необхідних ферментів для їх розщеплення і при підвищеній чутливості до компонентів препарату.

  При багатьох інших захворюваннях меридиа призначається з обережністю.

  Побічні ефекти

  Побічні ефекти зазвичай проявляються в перший місяць прийому препарату і не завжди вимагають скасування, так як часто носять неважкий, оборотний характер і з часом минають. Так, часто виникають порушення сну, сухість у роті, запор, головний біль, запаморочення, дратівливість короткочасні порушення пам’яті, затуманення зору. Ці симптоми не вимагають відміни препарату.

  З боку серцево-судинної системи часто з’являються напади серцебиття, порушень серцевого ритму та підвищення артеріального тиску. Якщо ці порушення значні, то лікування слід припинити.

  Можуть також виникати нудота, блювання, пронос, біль у животі, транзиторне порушення функції печінки, загострення геморою, пітливість, зменшення кількості тромбоцитів у крові і підвищена кровоточивість, алергічні реакції, психічні розлади (від легкої депресії до психозу — в такому випадку препарат відміняють), затримка сечі, порушення статевої функції, менструального циклу, міжменструальні кровотечі, нежить, набряки.

  Меридіа — це лікарський препарат, який призначається тільки лікарем.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.