Таблетки Конкор — ефективне серцевий засіб

Серцево-судинні захворювання — це бич нашого часу. Фармацевтичні компанії виробляють все нові засоби для їх лікування, але, на жаль, чим більше ефективний лікарський препарат, тим більше у нього побічних ефектів і протипоказань. Призначати такі препарати може тільки лікар.

Дія таблеток Конкор на серці

Конкор належить до групи лікарських препаратів, які називаються бета1-адреноблокаторами. Це складне і незрозуміле назва говорить про те, що препарати цього ряду блокують дію адреналіну на серце — саме в області серця розташовані бета1-адренорецептори або нервові закінчення, чутливі до адреналіну.

Більшість людей уявляють, як саме діє адреналін на організм людини: він приводить його в повну бойову готовність, тобто допомагає зібратися і дати гідну відсіч супротивникові або втекти. Для цього серце починає скорочуватися частіше, кровоносні судини звужуються, артеріальний тиск підвищується, бронхи розширюються (підвищується обсяг повітря, що надходить у легені), весь обмін речовин активізується.

Конкор пригнічує дію адреналіну тільки на серце, тобто є селективним (виборчим) бета1-адреноблокатором. Блокування дії адреналіну призводить до того, що серце починає скорочуватися рідше, артерії, які несуть кров до серцевого м’яза (коронарні артерії), розширюються, а загальне артеріальний тиск (АТ) знижується за рахунок того, що зменшується об’єм крові, який виштовхує серце в кровоносну систему під час кожного скорочення.

При яких захворюваннях призначають Конкор

Механізм дії Конкор дозволяє застосовувати його при різних захворюваннях. Так, Конкор широко застосовують при ішемічній хворобі серця — цей препарат діє протягом 24 годин і підтримує коронарні судини в розслабленому стані. В результаті напади стенокардії проходять зовсім або зменшується їх частота і тривалість.

Застосовують Конкор і при стабільно високому АТ (артеріальної гіпертензії) — він сприяє зниженню тиску і поліпшення стану хворого.

При хронічній серцевій недостатності Конкор також допоможе серцю, але тільки в тому випадку, якщо захворювання знаходиться в стадії компенсації, тобто коли серце ще в значній мірі справляється зі своєю роботою. Якщо наступила декомпенсація (набряки, задишка і так далі), Конкор приймати не можна, так як це посилить перебіг захворювання.

Побічні ефекти

Незважаючи на те, що Конкор є препаратом, який вибірково блокує дію адреналіну на серце, повністю позбавитися від блокування дії адреналіну на інші органи і системи вдається не завжди, саме це і є причиною появи побічних ефектів. Так, блокування надходження адреналіну до бронхів може викликати бронхоспазм. Побічні явища можуть виникати і з боку інших органів, вони проявляються головним болем, запамороченням, нудотою, блювотою, проносом, порушенням функції печінки, порушеннями слуху, кон’юнктивіту, м’язовою слабкістю, підвищеною стомлюваністю, алергічними реакціями і так далі.

Крім того, його дія на серце також може супроводжуватися побічними ефектами, особливо, якщо не доля всіх показань і протипоказань для призначення цього препарату. На фоні прийому Конкор можуть розвиватися брадикардія (занадто рідкісні серцеві скорочення), посилення симптомів хронічної серцевої недостатності, похолодання кінцівок, різке зниження АТ, серцеві блокади (порушення провідності серцевих імпульсів).

Кому протипоказані таблетки

Таблетки Конкор протипоказані при гострих серцевих захворюваннях, таких, як гостра серцева недостатність, кардіогенний шок — ці стани можуть розвиватися, наприклад, при тяжких порушеннях серцевого ритму, інфаркті міокарда і так далі.

Не можна приймати таблетки Конкор при хронічній серцевій недостатності в стадії декомпенсації, коли серцевому м’язі потрібні препарати, що підсилюють і урежается її скорочення (наприклад, серцеві глікозиди) — Конкор також робить скорочення міокарда більш рідкісними, що може викликати ускладнення.

При порушеннях роботи синусового вузла (основного водія ритму — саме в ньому зароджуються нервові імпульси, що змушують скорочуватися серцевий м’яз), порушеннях передачі нервових імпульсів з синусового вузла до передсердям (синоатріальна блокада), значних порушеннях передачі нервових імпульсів з передсердь на шлуночки (атріовентрикулярна блокада II і III ступеня) без електрокардіостимулятора приймати Конкор, який також уповільнює провідність, дуже небезпечно.

Протипоказаний Конкор також при низькому АТ, брадикардії, захворюваннях бронхів з порушенням їх прохідності, порушеннях периферичного артеріального кровообігу, гормональних пухлинах надниркових залоз, важких обмінних порушеннях, у віці до 18 років, при підвищеній чутливості до нього організму хворого.

Конкор призначається лікарем після повного обстеження хворого.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.