Таблетки кагоцел — допоможуть вилікувати і попередити грип

Таблетки кагоцел стимулюють вироблення власного (ендогенного) противірусного білка інтерферону, тому мають противірусну та імуномодулюючу дію. Цей препарат призначають в основному для лікування та попередження грипу та сезонних вірусних інфекцій.

Як дію таблетки Кагоцелу

Кагоцел — це противірусний і імуномоделюючий препарат, який випускається в таблетках вітчизняної фармацевтичної компанією Ниармедик Плюс. Механізм дії Кагоцелу заснований на тому, що він стимулює вироблення інтерферону всіма клітинами імунної системи, які беруть участь у захисті організму від вірусної атаки (лімфоцитами, макрофагами, гранулоцитами, фібробластами, ендотеліальними клітинами). При цьому виробляється так званий «пізній» інтерферон, до складу якого входять альфа-і бета — інтерферони, що надають виражену противірусну дію.

прийому Кагоцелу сприяє різкому збільшенню кількості інтерферону в кишечнику вже через чотири години після прийому таблеток внутрішньо, в крові — через дві доби і ефект цей тримається близько чотирьох-п’яти діб. Кращий ефект при лікуванні Кагоцелом досягається в тому випадку, коли його починають приймати не пізніше четвертого дня після початку захворювання. Для попередження вірусної інфекції його краще почати приймати відразу ж після контакту з хворим, але можна і в більш пізні терміни.

При прийомі таблеток в кров всмоктується лише п’ята частина прийнятої дози. Але через добу препарат накопичується в організмі, здебільшого в печінці, а також в легенях, вилочкової залозі, селезінці, нирках, лімфатичних вузлах. Мало Кагоцелу в жировій тканині, серцевому м’язі, скелетних м’язах, головному мозку, плазмі крові. Кагоцел має значну молекулярну масу, тому з труднощами проходить через гематоенцефалічний бар’єр у головний мозок. У плазмі крові він присутній в основному в зв’язаному з білками і ліпідами вигляді.

Виводиться з організму кагоцел з калом. Вже через тиждень після початку прийому з організму виводиться майже 90% отриманої дози, з них більша частина через кишечник з калом і незначна — через нирки з сечею.

Показання та протипоказання для прийому Кагоцелу

прийому Кагоцелу показаний при грипі, гострих респіраторних вірусних інфекціях у дорослих і дітей старше шести років. Застосовують його і для профілактики цих захворювань у разі контакту з хворим або під час сезонних епідемій вірусних інфекцій. Крім того, кагоцел призначають для лікування герпесу у дорослих.

Протипоказаннями для прийому Кагоцелу є вагітність, годування дитини груддю, дитячий вік до 6 років та індивідуальна непереносимість препарату. Протипоказання пояснюються в основному тим, що не проводилися клінічні дослідження на вагітних жінках і дітях. Годуючим жінкам не можна приймати кагоцел, так як він хоч і незначно, але все ж виділяється з жіночим молоком.

Під час лабораторних досліджень було встановлено, що кагоцел при призначенні в лікувальних дозах не чинить жодного негативного впливу на організм людини. Він не має мутагенних (не викликає генетичних змін), тератогенних (не викликає каліцтв у плода, якщо його призначали вагітним самкам тварин), ембріотоксичним (не чинить токсичного впливу на плід) і онкогенними (не викликає онкологічних захворювань) властивостями.

З побічних ефектів препарату спостерігалися тільки алергічні реакції. Передозування препарату можливі, виробники рекомендують при цьому промити шлунок, прийняти активоване вугілля та пити побільше води. Кагоцел зазвичай дуже добре переноситься і може призначатися разом з іншими противірусними і антибактеріальними препаратами.

Як правильно приймати таблетки Кагоцелу

З лікувальною метою при гострих респіраторних вірусних інфекціях, у тому числі при грипі, кагоцел призначають за спеціальною схемою: перші два дні — по дві таблетки три рази на день, наступні два дні — по таблетці три рази на день (разом — на чотири дні 18 таблеток). Дітям з лікувальною метою призначають в перші два дні — по таблетці три рази на день, в наступні два дні — по таблетці двічі на день (разом — на чотири дні 10 таблеток). Для того щоб ефект Кагоцелу був максимальним, почати приймати його потрібно не пізніше четвертого дня захворювання.

Для попередження сезонних вірусних інфекцій кагоцел призначають тижневими циклами: два дні — по дві таблетки один раз на день, потім роблять перерву на п’ять днів, після чого цикл повторюють. У разі необхідності кагоцел можна приймати місяць і більше. Дітям для профілактики сезонних вірусних інфекцій кагоцел також призначають тижневими циклами: два дні — по таблетці один раз на добу, перерву на п’ять днів, після чого цикл можна повторити, якщо в цьому є необхідність.

З лікувальною метою при герпесі призначають по дві таблетки три рази вдень протягом п’яти днів.

Кагоцел — це досить ефективний і безпечний противірусний препарат.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.