Таблетки для схуднення меридиа: потрібна обережність у застосуванні

загрузка...

Незважаючи на те, що препарат Меридіа сприяє досить повільного фізіологічному зниженню маси тіла і є ефективним препаратом, застосовувати його без призначення лікаря ні в якому разі не можна, так як в основі його дії лежить придушення діяльності центру голоду, розташованого в головному мозку.

Яке дію надає меридиа і чому цей препарат може бути небезпечним

Діючою речовиною препарату Меридіа є сибутрамін, який пригнічує функцію центру голоду в головному мозку. Сибутрамін як лікарський препарат дозволений в нашій країні, але в деяких інших країнах (наприклад, у деяких країнах Європи) він заборонений через велику кількість протипоказань для його застосування та побічної дії.

Меридіа пригнічує функції центру голоду в головному мозку шляхом гальмування передачі в нього нервових імпульсів. Відбувається це тому, що її метаболіти (продукти обміну) гальмують повторне захоплення деяких речовин, що здійснюють перенесення нервових імпульсів.

Крім придушення почуття голоду меридиа також сприяє тому, що підвищується витрата енергії, що ще більше підсилює ефект втрати маси тіла. Коли людина починає втрачати вагу, організм рефлекторно зменшує витрату енергії — меридиа пригнічує цей рефлекс. Меридіа також сприяє нормалізації рівня тригліцеридів, ліпопротеїдів і холестерину в крові.

Меридіа сприяє тривалого підтримання необхідної маси тіла і попереджає її повторний набір.

Меридіа випускається в капсулах по 10 і 15 мг німецької фармацевтичною фірмою Ебботт ГмбХ. Обидві фірми мають високу репутацію на фармринку, досить почитати інструкцію до цього препарату, щоб переконатися в професійному підході виробника: у ній розписані абсолютно всі, навіть дуже рідко зустрічаються побічні ефекти. Також детально розписані і протипоказання для застосування цього препарату.

Дивує тільки можливість продажу такого препарату через Інтернет, хоча, можливо, це не має до виробників ніякого відношення. У будь-якому випадку купувати такі препарати можна тільки в аптеці за рецептом.

Призначення та протипоказання

Препарат Меридіа призначається при аліментарному ожирінні, тобто за відсутності ендокринних захворювань. Виняток становить інсуліннезалежний цукровий діабет (діабет 2-го типу) в поєднанні з ожирінням — у цьому випадку меридиа також показана.

Протипоказань для прийому цього препарату набагато більше, ніж показань. Так, меридиа протипоказана при тяжких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції, при деяких хронічних захворюваннях, вроджених аномалії органів травлення, пухлинах і так далі. Протипоказаний одночасний прийом цього препарату з іншими психотропними (впливають на центральну нервову систему) лікарськими засобами. Особливо ретельно протипоказання слід дотримуватися при різних захворюваннях серцево-судинної системи. Не можна приймати препарат Меридіа у віці до 18 років, під час вагітності та годування дитини грудьми.

Побічна дія

У переважній більшості випадків меридиа добре переноситься. Невеликі побічні ефекти виникають лише на початку лікування та звичайно з часом проходять, не вимагаючи скасування. До таких побічних ефектів належать, нудота, блювання, невеликі болі в животі, пронос, минущі порушення функції печінки і деякі інші прояви.

Але зустрічаються і значні побічні ефекти. Це відноситься в основному до роботи серцево-судинної системи. Меридіа може викликати значне підвищення артеріального тиску, напади серцебиття і порушень серцевого ритму (наприклад, напади миготливої аритмії). У такому випадку препарат відміняють.

Як правильно застосовувати

Меридіа вимагає тривалого застосування — тільки тоді її застосування показує хороший стабільний результат. Призначають препарат строком від кількох місяців до року. Доза підбирається індивідуально і залежить від того, як швидко хворий втрачає вагу. Для цього хворому спочатку призначають одну капсулу 10 мг на добу. Якщо протягом першого місяця прийому вага знизилася менш, ніж на 2 кг, то дозу збільшують до 15 мг. Якщо і на цю дозу пацієнт реагує незначним зниженням маси тіла, то препарат відміняють і призначають інші види лікування.

Приймають таблетки для схуднення меридиа вранці, в один і той же час, незалежно від прийому їжі, не розжовуючи.

Меридіа — це не просто таблетки для схуднення, це лікарський препарат з психотропною дією, яка може призначати тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.