Таблетки для аборту — ефективність і безпека для жінки

Для переривання вагітності використовуються різні методи, основними з яких є хірургічний аборт і, так званий, медикаментозний аборт. Останній передбачає не хірургічне вискоблювання матки, а прийом спеціальних препаратів — таблеток для аборту.

Що таке RU486 — таблетки для аборту?

RU486 (торгова назва Mifeprex) широко використовується для переривання вагітності в ряді країн світу — в тому числі у Франції, Швеції, Великобританії. Американська комісія з контролю за продуктами і лікарськими препаратами схвалила використання таблеток для аборту RU486 в США. Таблетки для переривання вагітності прописує лікар, самолікування тут вкрай заборонено.

Для штучного переривання вагітності потрібно відвідати лікаря три рази. Перший етап медичного аборту — це прийом таблетки для аборту RU486. Потім, в разі необхідності, здійснюється Відповідь на другий медичного препарату, мізопростолу, для остаточного переривання вагітності.

Необхідний час: три візити до лікаря (більше сімнадцяти днів).

Як приймати

 • Перше відвідування лікаря
 • Під час першого прийому лікар констатує вагітність і визначає терміни вагітності за допомогою сонограми. Потім лікар видає три таблетки (по двісті міліграмів кожна) міфепрекса (RU-486), які необхідно негайно вжити перорально. Ця доза міфепристону зазвичай викликає нездатність заплідненої яйцеклітини утримуватися на стінці матки.

  Повторний візит лікаря призначається через два-три дні.

 • Друге відвідування лікаря
 • Під час другого прийому (не пізніше сорока восьми годин після прийому міфепристону) лікар проводить огляд і ряд аналізів, щоб констатувати факт успішного переривання вагітності. Якщо вагітність не була перервана, лікар призначає другий препарат — мізопростол у формі двох таблеток, які або приймаються орально, або у вигляді вагінальних супозиторіїв. Препарат викликає переривання вагітності не пізніше ніж через тиждень після прийому (зазвичай для дії препарату потрібно від шести годин і більше).

  Мізопростол викликає скорочення матки, в окремих випадках супроводжуються хворобливими відчуттями і кровотечею. Лікар може прописати болезаспокійливі у разі інтенсивних болів.

 • Останнє відвідування лікаря
 • Через два тижні після прийому мізопростолу обов’язково потрібно ще раз відвідати лікаря. Під час останнього прийому лікар підтвердить переривання вагітності і зможе визначити викликані препаратом проблеми в разі їх появи (наприклад, інфекцію або крововилив). Якщо ж прийом таблеток не викликав переривання вагітності, для аборту рекомендується хірургічна процедура. Згідно виробникові препарату, в результаті прийому міфепрекса можуть виникнути відхилення у розвитку плоду, і для переривання вагітності в цьому випадку рекомендується хірургічний аборт.

  Таблетки для аборту: основна інформація

  При одиничному прийомі таблетки для аборту RU486 викликають переривання вагітності в шістдесяти чотирьох — вісімдесяти п’яти відсотках випадків. При подальшому прийомі мізопростолу протягом сорока восьми годин після прийому RU486 шанс успішного переривання вагітності підвищується до дев’яноста двох — дев’яноста восьми відсотків.

  Побічні ефекти препарату включають судоми, можливу нудоту, діарею, кровотеча, яка може тривати до восьми-десяти днів.

  Використання таблеток для аборту рекомендовано на терміні вагітності до семи тижнів (п’ять тижнів з моменту зачаття) або до сорока дев’яти днів з моменту закінчення останньої менструації.

  Чи можна приймати таблетки для аборту під час лактації?

  Якщо жінка завагітніла у період грудного вигодовування немовляти, висока ймовірність того, що друга вагітність виявиться небажаної і виникне необхідність штучного переривання вагітності.

  У період лактації можливі два основні методи штучного переривання вагітності: хірургічний аборт і медикаментозний аборт. Хірургічний аборт припускає можливість подальшого грудного вигодовування, а от при медикаментозному аборті необхідно відмовитися від годування груддю принаймні на кілька днів. Грудне вигодовування при прийомі таблеток для аборту не рекомендовано, оскільки після прийому препарату мізопростол проникає в грудне молоко матері-годувальниці. Мізопростол в молоці годуючої жінки може викликати у немовляти діарею.

  Виділяють кілька причин, через які жінки воліють медикаментозний аборт (прийом таблеток для аборту) аборту хірургічного: по-перше, ця процедура не вимагає хірургічного втручання, вона менш болюча і не вимагає анестезії. По-друге, для проведення медикаментозного аборту не потрібно на кілька днів лягати в лікарню: прийом таблеток для аборту здійснюється і вдома.

  Хоча медикаментозний аборт є кращим методом переривання вагітності на ранніх термінах, при деяких захворюваннях він не рекомендований — тому медикаментозний аборт необхідно робити, заздалегідь проконсультувавшись з лікарем.

  Які таблетки для аборту безпечніше

  Один з найбільш поширених побічних ефектів застосування медичних препаратів для аборту пов’язаний з бактеріальними інфекціями, причина яких — вагінальні супозиторії.

  Не так давно медичним дослідникам вдалося встановити, що прийом двох різних препаратів для аборту орально, спочатку міфепристону, а потім мізопростолу протягом двадцяти чотирьох — сорока восьми годин після міфепристону, значно знижує ризик появи бактеріальної інфекції.

  Раніше процедура медикаментозного аборту передбачала оральний прийом міфепристону, а потім, протягом двадцяти чотирьох — сорока восьми годин, використання мізопростолу у формі вагінальних супозиторіїв. Така процедура часто викликала бактеріальні інфекції, тому поряд з мізопростол наказували різні антибіотики. Завдяки такому методу медикаментозний аборт став набагато безпечніше для здоров’я жінки, ніж раніше, і сьогодні, за статистикою, в країнах Європи і США один з чотирьох випадків переривання вагітності пов’язаний з таблет для аборту.

  Медикаментозний аборт передбачає прийом міфепристону, також відомого як RU-486, для штучного переривання вагітності, і другого препарату, мізопростолу, двома днями пізніше для відторгнення плоду.

  Побічні ефекти від прийому таблеток для аборту можуть включати рясна кровотеча, нудоту, головний біль, діарею, судоми живота. У найбільш рідкісних випадках, при пошкодженні шийки матки або фаллопієвій труби в ході аборту, процедура переривання вагітності може загрожувати здатності жінки до зачаття в майбутньому.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.