Схуднення за допомогою активованого вугілля — швидке очищення організму

загрузка...

Рік за роком ми як останню соломинку хапаємося за зоряні дієти, сподіваючись, що вже хто-хто, а зірки точно знають, як позбавитися від зайвої ваги. І цей рік не став винятком. Рейтинг зоряних дієт в 2011 році очолює схуднення за допомогою активованого вугілля. Согасітесь, досить нетривіальний і не вимагає особливих витрат і зусиль спосіб схуднення.

Виявляється, ця дієта з’явилася далеко не вчора, хоча і порівняно недавно — близько десяти років тому. Після появи у продажу всіляких сорбентів, про активоване вугілля забули. Хоча саме активоване вугілля є кращим фільтруючим матеріалом, а область його застосування досить обширна. Багато знаменитостей використовують активоване вугілля для схуднення, в тому числі солістка Girls Aloud Сара Хардінг. Вона посипає порошком активованого вугілля їжу, що допомагає виводити з організму токсини, продукти розпаду та інші шкідливі речовини.

Що таке активоване вугілля?

При згоранні деревини іноді недостатньо кисню для повного згоряння. Після того, як вода випаровується, содержащіся в деревині вуглець перетворюється на вугілля чорного кольору або золу. Саме це ми і бачимо в згаслому багатті або каміні, коли догоріли дрова.

Активоване вугілля — це той же вугілля, отриманий методом хімічної активації при високих температурах (до 1000 ° С) з використанням окисляючих газів. Це підвищує пористість структури вугілля, завдяки чому збільшується його адсорбційна поверхня і як наслідок в три — чотири рази підвищується ефективність (у порівнянні з деревним вугіллям). Отриманий препарат володіє відмінним адсорбційним і каталітичним дією. Найчастіше в якості сировина для виготовлення активованого вугілля використовується деревний і кам’яне вугілля, кістки тварин, шкаралупа волоських і кокосових горіхів, деревна тирса.

Активоване вугілля виконує функції фільтра, очищаючого наш організм. Тому він широко використовується в медицині: при інфекціях, харчових отруєннях, алергії і діареї.

Активоване вугілля і схуднення

«Нова» мода на схуднення і детоксикацію за допомогою активованого вугілля не так вже й нова. Людина використовував вугілля з найдавніших часів, але тільки не для схуднення. Найбільш раннє з історичних згадок про використання вугілля, відноситься до Стародавньої Індії, де в санскритських писаннях говорилося, що питну воду необхідно попередньо пропускати через вугілля, витримувати в мідних посудинах і піддавати дії сонячних променів.

Унікальні і корисні властивості вугілля були відомі також і в Давньому Єгипті, де деревне вугілля використовували в медичних цілях вже за 1500 років до нашої ери. Стародавні римляни також користувалися вугіллям для очищення питної води, пива і вина.

В кінці XVIII століття вчені знали, що вугілля здатний поглинати різні гази, пари і розчинені речовини. У повсякденному житті люди спостерігали: якщо при кип’ятінні води в каструлю, де перед цим варили обід, кинути кілька деревних вуглинок, то присмак і запах їжі зникають. З часом активоване вугілля стали використовувати для очищення цукру, для уловлювання бензину в природних газах, при фарбуванні тканин, дублення шкіри.

Твердження, що активоване кут сприяє схудненню все ж не зовсім позбавлене підстав. Як самостійний засіб для скидання зайвої ваги він повністю марний: лише виводить шлаки і очищає травний тракт. А ось як допоміжний засіб — дуже ефективний. Справа в тому, що активоване вугілля певною мірою впливає на обмін речовин. Він може бути порушений через присутність в організмі великої кількості шлаків. Їх виведення — ось та мета, яку переслідує прийом цього лікарського засобу.

Протипоказання до застосування

При тривалому застосуванні активоване вугілля може надавати і негативний вплив. Зокрема, викликати блювоту, нудоту і загальні токсикози. Тому активоване вугілля слід приймати не більше десяти днів. Активоване вугілля служить засобом екстреної допомоги, і постійне його використання може значно ослабити організм, оскільки він поглинає не тільки на шкідливі та токсичні речовини, але і на вітаміни, амінокислоти, в тому числі і незамінні, ферменти, без яких організм не в змозі функціонувати нормально .

Для очищення організму рекомендується застосовувати активоване вугілля за такою схемою: перший день — одна таблетка, другий день — дві таблетки, третій день — три таблетки і так далі, поки кількість таблеток не стане — 1 таблетка на 10 кг ваги, потім прийом таблеток активованого вугілля починають по спадної, поки не дійдуть до нуля. Такий спосіб очищення організму найбільш м’який та відрізняється своєю дешевизною і простотою. Приймати таблетки слід вранці, натщесерце, запиваючи склянкою теплої мінеральної або кип’яченої води.

Прийом активованого вугілля в терапевтичних дозах не протипоказаний навіть вагітним жінкам, допомагає полегшити часто виникають явища токсикозу, полегшує роботу печінки і очищає організм від скупчилися в ньому шкідливих речовин, токсинів, шлаків. На розвитку дитини і колір його шкіри при народженні прийом активованого вугілля не робить ніякого побічного впливу.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Активоване вугілля володіє адсорбуючі властивості і при одночасному прийомі у високій дозі з іншими лікарськими препаратами здатний істотно знижувати їх абсорбцію із ШКТ, що призводить до зменшення ефективності інших лікарських препаратів. Слід витримати годину-дві між прийомом активованого вугілля та іншого ліки.

Активоване вугілля продається в аптеці в таблетках і рекомендований для очищення організму, але він ніколи не був компетентно рекомендований як засіб для дієти. Його можна вживати як допоміжний засіб при дотриманні дієти. Щоб не набрати вагу незабаром після проходження курсу схуднення активованим вугіллям, ведіть здоровий спосіб життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.