Схема лікування циститу: діємо за планом

загрузка...

Схема лікування циститу залежить від причини, що викликала захворювання. Найпоширеніший вид циститу — цистит, викликаний бактеріальною інфекцією — лікується антибіотиками, а схема лікування неінфекційного циститу вибирається залежно від його причини.

Схема лікування бактеріального циститу

Перший етап лікування циститу, спровокованого бактеріями — виконання аналізу сечі для визначення патогенів та призначення відповідних протимікробних препаратів з урахуванням можливої резистентності бактерій до певних видів антибіотиків. Від результатів аналізів залежить не тільки вибір антибіотиків, але і тривалість курсу лікування, зазвичай складова від трьох до семи днів.

Зазвичай симптоми циститу значно покращуються протягом одного-двох днів після початку медикаментозного лікування інфекції, однак у залежності від ступеня занедбаності захворювання антибіотики необхідно вживати протягом трьох-семи днів без перерв і зупинок. Якою б не була загальна тривалість лікування, курс прийому антибіотиків необхідно закінчити, щоб запобігти повторному повернення симптомів і знизити ризик розвитку хронічного циститу.

Для лікування хронічного циститу потрібно більш тривалий курс лікування антибіотиками або, якщо симптоми циститу загострюються після статевого акту, прийом спеціальних посткоїтальних антибіотиків протягом двох годин після статевого акту.

Особливо складним завданням стає лікування бактеріальної інфекції в тому випадку, коли зараження сталося в лікарні — як правило, в таких випадках спостерігається резистентність викликали цистит бактерій до більшості найбільш поширених видів антибіотиків і, таким чином, потрібно прийом інших препаратів.

Схема лікування інтерстиціального циститу

У ситуації з інтерстиціальним циститом точна причина запальних процесів сечового міхура, що викликають характерні симптоми циститу, невідома, тому і певної схеми лікування циститу, універсальної і ефективною для всіх випадків, не існує. При інтерстиціальному циститі основною метою лікування стає придушення симптомів і ознак захворювання. Основними методами лікування інтерстиціального циститу вважаються:

 • Лікарські препарати, що застосовуються перорально або вводяться безпосередньо в сечовий міхур
 • Специфічні процедури, спрямовані на придушення запальних процесів у сечовому міхурі і полегшення симптомів — наприклад, розширення сечового міхура або операція
 • Стимуляція нервових закінчень, передбачає вплив на нервові закінчення слабкого електричного розряду для зменшення болю і зниження частоти позивів до сечовипускання
 • Лікування інших форм циститу

  При гіперчутливості до певних хімічних речовин в косметичних продуктах і засобах гігієни — наприклад, гелях для інтимної гігієни, сперміцидні мастилах — запобігти цистит і полегшити симптоми захворювання можна, відмовившись від таких продуктів.

  Лікування циститу, розвиненого як ускладнення при хіміотерапії або променевої терапії, спрямоване на придушення больових відчуттів — зазвичай за допомогою болезаспокійливих препаратів і іригації сечового міхура, стимулюючої «вимивання» з сечового міхура подразників. У більшості випадків цистит, викликаний хіміотерапією або променевою терапією, проходить самостійно після завершення курсу лікування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.