Свічки від простатиту — комплексний підхід до лікування

Передміхурова залоза — це важлива частина чоловічої статевої сфери, захворювання її не можуть не впливати на весь організм людини, тому так важливо вчасно і правильно їх лікувати. Не останнє місце при лікуванні гострого та хронічного запалення передміхурової залози має така лікарська форма, як ректальні супозиторії або свічки.

Передміхурова залоза і її запалення

Передміхурова залоза (простата) — це чоловічий статевий орган, розташований під сечовим міхуром. В передміхуровій залозі утворюються сперматозоїди, які потім виводяться по сім’явивідних проток і вивергаються під час статевого акту. Передміхурова залоза бере участь також у формуванні статевого потягу і оргазму.

Простатит — це запалення передміхурової залози, яке може початися при сидячому способі життя, запорах (виникають застійні явища в кровоносних судинах, що постачають передміхурову залозу кров’ю), порушеннях статевого життя. Надалі до запального процесу приєднується інфекція. Найпоширенішою причиною простатитів є інфекції, що передаються статевим шляхом (наприклад, гонорея, статевої герпес і так далі), які при неправильному лікуванні переходять у хронічну форму і поширюються на передміхурову залозу.

Принципи лікування простатиту

Лікування простатиту повинно бути комплексним і включати в себе:

 • антибактеріальні лікарські препарати, призначувані під контролем чутливості до них збудників захворювання;
 • лікарські препарати, що підвищують захисні сили організму (імуностимулятори) — призначаються тільки після спеціального дослідження крові — імунограми;
 • лікарські препарати, що покращують кровопостачання простати;
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • масаж передміхурової залози, лікувальну гімнастику;
 • місцеве лікування за допомогою ректальних свічок.
 • Лікування простатиту за допомогою ректальних свічок

  При лікуванні простатиту завжди використовувалися ректальні супозиторії (свічки). Але при цьому необхідно пам’ятати про те, що ефективність їх при простатиті значно нижче, ніж, наприклад, при захворюваннях прямої кишки. Це пояснюється тим, що між введенням супозиторіїв і простатою є малопроникних кишкова стінка і капсула самої простати. Плюсом такого лікування є те, що препарати, які всмоктуються в прямій кишці, не проходять через печінку (печінка частково руйнує майже всі ліки, які через неї проходять), що забезпечує їх більш високу концентрацію.

  Для лікування простатиту використовуються свічки з антибіотиками (наприклад, з рифампіцином), зі спозмолітікамі, що знімають спазм гладкої мускулатури внутрішніх органів і кровоносних судин — вони знімають больові відчуття і покращують кровопостачання простати (наприклад, свічки з папаверином). Свічки з тіотриазоліном надає протизапальні та регенеруючий ефект, зменшують ступінь вираженості симптомів запалення простати.

  Застосовуються також свічки з прополісом, які завдяки складному хімічному складу мають широкий спектр дії. Застосовуються ректальні свічки Апіс + ДН, Хом Віта. Є також свічки з прополісом на основі екстракту бруду Тамбуканского озера, які успішно застосовуються в якості лікувально-профілактичного засобу, що володіє імуномодулюючою і протизапальною дією. Не так давно з’явився ще один вид супозиторіїв, що використовують продукти бджільництва — Простопін. У Простопін крім прополісу містяться й інші продукти бджільництва, такі, як маточне молочко, гірський бджолиний мед, квітковий пилок, бджолиний віск, тому препарат володіє антибактеріальними, протигрибковими, протизапальними, імуностимулюючі, регенеративними, знеболюючими і протипухлинними властивостями.

  Особливої уваги заслуговують свічки з простатиленом — препаратом, приготованому на основі передміхурової залози великої рогатої худоби. Простатилен сприяє зменшенню набряку, застою секрету, запалення передміхурової залози, нормалізує її секреторну функцію, перешкоджає розвитку тромбозу дрібних вен в передміхуровій залозі. При застосуванні цього препарату настає швидке зменшення болю, покращення статевої функції (підвищення лібідо, відновлення ерекції), відновлення бактерицидних (вбивають інфекцію) властивостей її секрету, зменшення запального процесу, відновлення звичної частоти сечовипускання.

  Крім медикаментозних свічок, у практиці лікування простатиту використовуються також магнітні свічки. Магнітним наповнювачем в них служив ферит барію. Доведена сумісність фериту барію з низкою супозиторної основ і лікарських речовин (метилурацилом, пармідін, новокаїном). В даний час дозволені до застосування магнітні свічки з пармідін. Пармідін зміцнює кровоносні судини, сприяє поліпшенню кровопостачання хворого органу, а магнітний компонент свічок підсилює всі ці властивості.

  Свічок для лікування простатиту існує багато, але розбиратися в їх дії на даного конкретного хворого краще надати лікарю, адже при неправильному застосуванні можна добитися прямо протилежного результату.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.