Свічки від молочниці: місцеве лікування грибка

загрузка...

В аптеці можна придбати різні свічки від молочниці , але краще, якщо їх призначить лікар, так як одних свічок часто буває мало: наявність молочниці зазвичай говорить про те, що порушені захисні сили організму (імунітет), а без його відновлення ознаки молочниці будуть з’являтися знову і знову.

Що таке молочниця і як вона виникає

Молочниця викликається дріжджоподібними грибками роду Кандіда, які, як правило, майже завжди присутні на слизових оболонках статевих органів дорослої людини. Але при хорошому імунітеті ці грибки не можуть проникнути всередину слизової оболонки і харчуються мертвими клітинами. Як тільки захисні сили організму знижуються (наприклад, при застуді, після різних інфекцій), грибки відразу ж проникають у слизову оболонку, викликаючи захворювання.

Проявляється молочниця білими сирнистий нальотами на почервонілою і набряку слизової оболонці. Все це супроводжується такими неприємними явищами, як печіння і свербіж, які часто посилюються, коли жінка перебуває в теплі, наприклад, під час сну або після ванни.

Молочниця особливо часто виникає під час вагітності, так як зміна гормонального фону викликає зниження імунітету. Для лікування молочниці у вагітних випускаються спеціальні препарати, які не роблять шкідливого впливу на плід. Схильність до розвитку молочниці може виникати і при деяких ендокринних захворюваннях (наприклад, при цукровому діабеті, ожирінні), при тривалому застосуванні антибіотиків, на фоні лікування препаратами, що пригнічують імунітет (наприклад, при лікуванні деяких пухлин), при тривалому застосуванні гормональних контрацептивів (вони також знижують імунітет).

Свічки від молочниці з клотримазол

Свічки з колтрімазолом — ефективний засіб від молочниці. Клотримазол активний протигрибковий препарат широкого спектра дії для місцевого застосування. Механізм його дії полягає в порушенні синтезу деяких речовин, що входять до складу клітинної мембрани грибів, це призводить до зміни проникності клітини і її подальшого розчинення (лізису). У невеликих концентраціях клотримазол затримує розмноження грибків, у високих концентраціях — вбиває їх.

Клотримазол є ефективним препаратом місцевої дії, який вбиває багато різновидів грибків, але, як і будь-який ефективний препарат, він досить токсичний і має ряд побічних дій. Він мало всмоктується в кров, тим не менш, його не рекомендується застосовувати при тяжких захворюваннях печінки і під час вагітності (навіть, незважаючи на те, що його негативний вплив на плід не доведено) і годування груддю дитину.

Для лікування молочниці статевих органів на ніч у піхву вводять свічку з клотримазол протягом 7-10 днів. Краще таке лікування проводити під наглядом лікаря, так як часто одних свічок буває мало: призначаються протигрибкові препарати для прийому всередину і засоби, які зміцнюють імунітет.

Свічки від молочниці з Пимафуцин

Пімафуцин (натаміцин) є препаратом вибору при лікуванні молочниці у вагітних жінок. Він так само, як і клотримазол, впливає на різні хвороботворні грибки, але має більш м’яким дією. Це протигрибковий антибіотик широкого спектру дії, який не пошкоджує клітини грибів, а пов’язує деякі речовини, необхідні для утворення мембран клітин, що і призводить до їх загибелі.

Пімафуцин практично не всмоктується в піхву при введенні свічок, діючи тільки місцево й не викликаючи практично ніяких ускладнень. Лише в деяких випадках при підвищеній чутливості організму в місці введення свічки може виникнути подразнення, що супроводжується невеликим печінням і сверблячкою. Найчастіше такі явища викликаються спиртом, що входять до складу вагінальних свічок. Протипоказанням для лікування Пимафуцин є тільки індивідуальна непереносимість.

Для лікування молочниці Пімафуцин призначають у свічках, які вводять у піхву по одній свічці на ніч протягом 7-10 днів за допомогою спеціального аплікатора, змочуючи свічки перед введенням водою. Введення всередину свічка досить швидко тане, перетворюючись на пінисту масу, яка покриває стінки піхви та шийку матки, надаючи активну місцеве протигрибкову дію.

Під час менструацій лікування Пимафуцин переривають. Якщо молочниця не проходить, то додатково призначають прийом Пимафуцин всередину — це вбиває колонії грибів роду Кандіда в кишечнику, які часто є джерелом зараження молочницею. Статеве життя під час лікування не переривають, але лікувати краще обох статевих партнерів з метою запобігання повторного зараження молочницею. Якщо ж це з якоїсь причини неможливо, то слід користуватися бар’єрними способами контрацепції (наприклад, презервативами).

Лікування молочниці не так просто, як здається, краще всього проводити його за призначенням і під контролем лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.