Свічки фарматекс: зручні сперміциди

загрузка...

Існує маса прикладів, коли жінка не може скористатися ні одним сучасним методом контрацепції. Це може бути і неможливість носіння внутрішньоматкової спіралі (болі під час менструації і статевого акту, мимовільне її випадання), непереносимість або наявність протипоказань до використання гормональних засобів контрацепції, а фізіологічний метод вельми ненадійний, особливо, якщо менструальний цикл відрізняється нерегулярністю. Як же оберігатися від вагітності, якщо вона не планується або вже є діти? Дану проблему допомагають вирішити свічки фарматекс.

Перші сперміциди були створені ще в кінці 19 століття, але, безперечно, в порівнянні зі свічками фарматекс вони не володіли значним протизаплідним дією. Свічки фарматекс прості і дуже зручні в застосуванні, а їх використання допускається в будь-якому віці.

Склад і механізм дії свічок

Свічки фарматекс випускаються по 10 штук в упаковці, а основною діючою речовиною є бензалконію хлорид. Вміст активного компонента в одній свічці становить 0,0189 грам. Бензалконію хлорид є антисептичним засобом (тобто володіє протизапальною дією), а також надає сперміцидний ефект (руйнує сперматозоїди). Зміст бензалконію хлориду в свічках фарматекс і обумовлює їх контрацептивний та протизапальну дію. Активний компонент свічок здатний пошкоджувати мембрану сперміїв (в першу чергу джгутики, а потім головки), в результаті чого запліднення яйцеклітини збитковим сперматозоїдом стає неможливим.

Крім того, свічки фарматекс надають антисептичну та антимікробну дію. Вони згубно впливають на гонококи, хламідії, трихомонади, вірус герпесу і дріжджоподібні гриби. Але бензалконію хлорид не активний відносно мікоплазм і слабо діє на гарднерели і збудника сифілісу.

Свічки Фарматекс не змінюють гормональний фон організму (що не призводить до порушення менструального циклу) і не роблять впливу на нормальний біоценоз піхви.

Показання до використання свічок фарматекс

Свічки фарматекс використовуються в якості місцевої контрацепції при наявності протипоказань до застосування оральних гормональних контрацептивів або внутрішньоматкової спіралі. Також свічки зручні для використання в післяпологовому або послеабортной періодах. Грудне вигодовування теж є одним з показань, а також період, що передує менопаузі або при нерегулярному статевому житті. Крім того, свічки фарматекс допускається застосовувати в якості додаткового методу контрацепції при пропуску таблетки (у разі постійного прийому гормональних оральних контрацептивів).

Як застосовувати свічки фарматекс?

Введення свічки потрібно проводити в положенні лежачи на спині за 5 хвилин до статевого акту. Дія свічки триває чотири години. Свічку необхідно ввести глибоко в піхву. При цьому слід врахувати, що перед кожним (повторним) статевим актом повинна вводитися нова свічка. Перевага свічок фарматекс (на відміну від інших сперміцидів) полягає в тому, що вони не викликають неприємних відчуттів, таких, як свербіж або печіння у піхві.

Побічні ефекти

При використанні свічок побічних ефектів практично не спостерігається. Це пов’язано з тим, що бензалконію хлорид не всмоктується в піхву в кров, а лише рівномірно розподіляється по його стінках, тобто він не чинить системного впливу на організм.

Протипоказання до використання свічок фарматекс

Особливих протипоказань немає. Не рекомендується застосовувати свічки при гіперчутливості до компонентів препарату.

Звернути увагу!

При правильному використанні свічок фарматекс ефективність їх становить 70%. Безумовно, цей відсоток набагато нижче, ніж при прийомі гормональних таблеток або носінні внутрішньоматкової спіралі, але набагато вище, ніж при використанні фізіологічного методу контрацепції.

Крім того, слід пам’ятати, що при використанні свічок не можна підмиватися мильними розчинами, а тільки чистою водою, так як мило руйнує активну діючу речовину. Також, спільне застосування свічок і яких лікарських препаратів, що вводяться інтравагінально, знижують активність сперміциду

Ганна Созінова.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.