Свекруха — стратегія виживання

Свекруха — своя кров … Випита до дна … Наречена після весілля неминуче перетворюється в невістку, разом зі статусом дружини набуває нових родичів — свекруха і свекра. Комусь дуже пощастить і ці нові старші родичі стануть величати її не інакше як дочка, не будуть чаять в ній душі, любити і поважати. Однак досить часто молоденька дружина починає справжню війну з матір’ю чоловіка. І тут потрібна особлива стратегія виживання.

Невістка живе в сім’ї чоловіка

Важкий випадок. Як мовиться, зі своїм уставом у чужий монастир не сунься. У кожній родині давно вкоренилися і прописалися свої правила, підвалини. У кожної речі своє місце або зовсім всі звикли до безладу. Молода дружина хоче показати свої навички та вміння, починає вести господарство по-своєму, ніж приводить в лють свіжоспечену свекруха. Хто з вас, подруги, не потрапляв у такі мережі? Який вихід?

Розумна жінка спочатку розвідає обстановку, дізнається розстановку сил, хто за що в будинку відповідає. Свекруха свекрухи ворожнечу, багато чого залежить від культури, освіти, складу характеру, обставин. Можна ж виробити хитру тактику — просити нову маму чогось навчити, щось у неї перейняти. Погодьтеся, ця жінка виховала вашого чоловіка, саме його вибрали ви, значить, уже є спільні погляди на життя.

Чим частіше невістка звертається до свекрухи за допомогою, з повагою, з ласкою, тим швидше війна припиняється і настає мирний ранок. Непрацюючі свекрухи з задоволенням посидять з малюком або приготують обід. Вони повинні знати, що потрібні, затребувані. Якщо це не супроводжується великими викидами активних порцій отрути, про такі відносини можна лише мріяти.

Часто свекрухи безцеремонно порушують позначені межі молодої сім’ї. Хто з нас не виявляв перериті речі або не казився з приводу раптово відкрилася двері в хвилини любовної гри? Починати скандал? Непродуктивне заняття. Можна акуратно поставити свекруха на місце. Способів — тисячі. Від мирних переговорів в довірчій формі про непорушення кордонів до врізання замку в двері кімнати молодих. Правда, перед цим варто пояснити свекрусі, що це вимушений захід. Вона ж жінка, всі жінки досить цікаві.

Буває і таке — свекруха демонстративно не помічає невістку або постійно принижує її при чоловікові. У будь-яких відносинах є дві сторони. Якщо невістка уподібниться свекрухи — почнеться холодна війна. Хто вийде з неї переможцем — питання часу. Можна і сім’ю втратити … У будь-якому випадку — краще поганий мир. Війна — дійство руйнівний. Стратегія в цьому випадку для розумної невістки — доброзичливе ставлення до свекрухи, спокій, повагу, терпіння. З часом вона це оцінить. Не буде у неї приводу зайвий раз вколоти. За що?

Молода сім’я живе окремо

Моя мудра бабуся завжди говорила, що кожна сім’я повинна жити окремо. І все зробила для цього. Якщо у вашій родині такий варіант проживання — вам крупно повезло. Зі свекрухою можна спілкуватися лише по телефону або за рідкісними сімейними святами. Які б не були відносини, ці кілька годин можна і потерпіти.

Вибудовування відносин зі свекрухою — ціла наука. Чому б нам не бути вдячними за те, що ця доросла жінка нас чомусь навчила? Терпінню, дипломатії, толерантності, люб’язності. Навіть якщо вона дозволяє собі говорити про невістку всякі гидоти, залишимо це на її совісті. Зрештою, у цього негативу можуть бути різні причини — ревнощі, невдоволення вибором сина, відчуття власної самотності. Завдання невістки не опуститися до уподібнення свекрухи, не скаржитися чоловікові і не ображати у відповідь. Важко? Безсумнівно. Але ж це серйозний життєвий урок. А хто обіцяв, що будувати сім’ю буде легко?

Моя мудра подруга знайшла «червону кнопку» у своїй свекрусі. Кожен раз, коли та починає її пиляти за непріготовленний обід або невипрані білизну, та стає такою паинькой, робить миле обличчя і покірно видає: «Так, мамо, я з вами згодна, так важко добиратися з роботи, втомлююся, так, стільки справ по будинку. От якби в мене була дбайлива помічниця … »На що її сварлива свекруха добровільно погоджується взяти частину турбот на себе. І тоді подруга виводить «важку артилерію»: «Мамо, як у всі швидко виходить, які смачні пироги, от би мені так навчитися … Навчіть?» Серце бабусі починає танути, і мир в домі забезпечений.

Це подругіно фірмове «навчіть» звучить вже багато років її заміжньої життя. Вона давно все вміє робити сама, нітрохи не гірше свекрухи, але у неї серйозний бізнес, помічницю по будинку свекруха брати не дозволила. Купилася на лестощі і хитрість. Так чи вони нехороші? Сім’я у подруги міцна, чоловік любить її, в тому числі і за мудре ставлення до своєї мами.

Інша моя подруга завжди виходить з кімнати, коли свекруха починає її за щось пиляти. Живуть вони з нею вже довгих тридцять років. І якщо в молодості подруга просто не помічала кепського характеру свекрухи, то з роками характер тільки псувався. Ні, вона не закочує скандали, не свердлить мозок синові, вона монотонно пиляє подругу, за все підряд — за підвищення тарифів на електроенергію, за велику кількість спечених подругою пирогів, за мале їх кількість в інший раз, за люту / теплу зиму, за кепську / ранню весну і так далі. Тобто спочатку подруга призначена у відповіді за все, що відбувається в нерайдужні, нудного життя самотньої свекрухи. Вихід один — ретируватися з місця подій, переробити свекруха вже не вийде. Подруга просто «вимикається».

Залишитися в живих у відносинах зі свекрухою потрібно завжди. Наші діти вчаться побудові відносин на батьківських прикладах. Зробити будинок мирним і комфортним можуть теплі жіночі руки і люблячі серця.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.