Сухий шампунь: переваги та недоліки

На той випадок, якщо у вас з’явиться необхідність помити голову без води — наприклад, якщо ви дуже поспішаєте, або воду просто відключили — рекомендується мати під рукою сухий шампунь. Для щоденного використання він не підходить, але в деяких випадках сухий шампунь може бути абсолютно незамінний.

Звичайний шампунь змиває себум і різні забруднення — сліди засобів для укладки, омертвілі клітини шкіри голови, і так далі. Сухий шампунь абсорбує себум, і коли його струшують і вичісують, волосся стає значно чистіше.

Найчастіше сухі шампуні виготовляються з крохмалів. В якості сухого шампуню також можна використовувати тальк, велику сіль, суху глину (розтерту в порошок), питну соду. Найкраще, однак, віддати перевагу комерційним сухим шампуням — вони не тільки краще очищають волосся, але і легше вичісуються з волосся.

Переваги

Використовуючи сухий шампунь, можна трохи продовжити життя своєї укладанні, а також сповільнити процес «змивання» кольору з фарбованого волосся. Якщо часте миття голови починає негативно позначатися на стані волосся, можна використовувати сухий шампунь хоча б раз на тиждень, щоб дати волоссю відпочити.

Недоліки

Сухий шампунь очищає волосся далеко не так добре, як звичайний шампунь. Якщо у вас дуже жирне волосся або лупа, від сухого шампуню буде мало користі. Крім того, сухий шампунь не рекомендується використовувати володарям сильно в’юнких і дуже темного волосся. З кучерявих волосся порошок дуже важко вичісувати; на темному волоссі залишки порошку можуть бути дуже помітні.

Як користуватися сухим шампунем

 • Ретельно розчешіть волосся.
 • Нанесіть на шкіру голови сухий шампунь. Робіть це над ванною або раковиною, інакше вам доведеться довго підмітати підлогу. Протягом хвилини масажуйте шкіру голови, потім розчешіть волосся, щоб шампунь розподілився по всій довжині. Якщо у вас зовсім мало часу, можна нанести шампунь тільки на волосся біля коріння — як правило, велика частина себума знаходиться там.
 • Почекайте. Як правило, 5-10 хвилин достатньо, щоб сухий шампунь повністю ввібрав себум з волосся.
 • Знову ретельно розчешіть волосся, щоб видалити сухий шампунь. При необхідності скористайтеся феном, здути залишки порошку.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.