Сухий кашель у дитини: небезпека переходу в хронічне захворювання

Сухий кашель у дитини можуть викликати самі різні причини. При сухому кашлі мокрота відсутня, тому такий кашель називається непродуктивним. У більшості випадків сухий кашель у дитини — ознака якогось захворювання, тому відсутність лікування кашлю може призвести до розвитку більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Діти переносять сухий кашель важче, ніж дорослі, для яких сухий кашель зазвичай не більш ніж прикра перешкода сну. Не вилікуваний вчасно сухий кашель у дитини може стати хронічним.

Зазвичай сухий кашель у дитини супроводжується змінами голосу, утрудненням проковтування їжі або рідини, викликаного подразненням мигдалин і гортані. Крім того, сухий кашель у дитини може викликати зміни в поведінці (підвищену дратівливість, збудливість), спрагу.

Причини сухого кашлю у дітей

Одна з найпоширеніших причин, що викликають сухий кашель у дитини — звичайна застуда. Крім того, в числі потенційних причин сухого кашлю у дітей — астма, ларингіт (запалення слизової оболонки гортані, що супроводжується огрубінням або втратою голосу і кашлем), алергічна реакція, круп (захворювання, що зустрічається у новонароджених та маленьких дітей і супроводжується кашлем, підвищенням температури тіла і утрудненням дихання).

Ще одна поширена причина сухого кашлю у дітей — так званий постназального синдром (синдром постназального затека), при якому постійне стікання слизу з носових пазух по задній стінці горла викликає сухий кашель.

Найбільш часто зустрічаються причини сухого кашлю у дітей — різноманітні захворювання органів дихальної системи, починаючи від бронхіту і пневмонії і закінчуючи набряком легенів. А сухий кашель по ночах зазвичай викликають синусит, звичайна застуда, астма або емфізема легенів (аномальне стан легенів, що характеризується зниженням респіраторних функцій).

Що допоможе

Постійний прийом сильнодіючих лікарських препаратів дітям зазвичай не рекомендується, тому оптимальний спосіб лікування сухого кашлю у дитини — це, в першу чергу, лікування народними засобами.

 • Добре допомагають від сухого кашлю листя базиліка, потовчені й змішані з медом, або суміш меду з порошком куркуми, прочищають дихальні шляхи і полегшує дихання.
 • Адекватна кількість рідини допомагає полегшити дискомфорт, пов’язаний з постійним сухим кашлем — це можуть бути як звичайна вода, так і фруктові соки, які діти люблять більше.
 • Корисне і смачне засіб від сухого кашлю — звичайний мигдаль. Мигдаль потрібно вимочити у воді, потовкти до стану густої пасти, змішати з медом і давати дитині при нападах сухого кашлю.
 • Добре допомагають від сухого кашлю свіжий часник і корінь імбиру. Оскільки ваша дитина навряд чи погодиться їсти сирий часник або імбир, їх можна додавати в їжу — найкраще в гарячий суп або бульйон.
 • Дуже корисні при нападах сухого кашлю у дитини трав’яні чаї, зелений чай або імбирний чай з медом або лимонним соком.
 • Один з найефективніших методів лікування сухого кашлю у дітей — полоскання розчином солі в теплій воді (можна додати в розчин пару крапель йоду).
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.