Сутички — коли на них не варто звертати уваги?

Сутички — це періодичне напруга і розслаблення маткової м’язи, яка є найбільшою м’язом в організмі жінки. Гіпофіз виробляє гормон окситоцин, який стимулює скорочення матки. Передбачити початок справжніх родових сутичок дуже важко.

Часто жінки описують сутички як спазми або відчуття напруги, яке з’являється в спині і пересувається в область живота хвилеподібними рухами. Під час сутичок живіт стає твердим на дотик. Пологи здійснюються за допомогою серії сутичок. Під час сутичок верхня частина матки напружується і ущільнюється, а її нижня частина і шийка матки розтягуються і розслабляються, допомагаючи, таким чином, дитині просуватися до родових шляхах.

Сутички йдуть з інтервалами в кілька хвилин, протягом яких ви і ваша дитина можете відпочити. Перші пологи в середньому тривають 8-14 годин (хоча буває, що вони триває більше 24-30 годин), другі і подальші, як правило, 5-8 годин. Заздалегідь передбачити тривалість пологів неможливо. Нерідко винятки: наприклад, перші пологи можуть бути дуже короткими і легкими, а другі — важкими і тривалими.

Як зрозуміти, що у вас дійсно родові сутички, а не перейми Брекстона-Хікса?

 • Родові сутички змінюються з часом — вона стають тривалішими, сильніше, а часові інтервали між ними — коротше.
 • Родові сутички супроводжуються іншими ознаками пологів — відходом слизової пробки, болями в спині, і, іноді, загальним нездужанням і нудотою.
 • На відміну від помилкових сутичок, які відчуваються тільки в животі, родові перейми можуть віддаватися з стегна, ноги і в інші частини тіла.
 • Родові сутички змінюють рівень свідомості. В активній фарі пологів вони віднімають стільки сил, що в проміжках між ними жінка не може розмовляти, як звичайно, і ніби перебуває в іншому місці. Це пов’язано як сильним болем, так і з активністю гормонів, які також впливають на свідомість.
 • Рекомендується відзначати час початку і закінчення сутичок, як тільки вони з’являться. Коли тимчасові проміжки між переймами скоротяться до п’яти хвилин, потрібно відправлятися в лікарню. Це загальне правило, проте це можна зробити і раніше — наприклад, якщо біль став практично нестерпним. Часто жінки під час пологів інтуїтивно відчувають, коли настає час звертатися за допомогою.
 • Якщо сутички починаються через нерівні проміжки часу, але це триває протягом декількох годин, слід зателефонувати своєму лікареві.
 • Як відчуваються сутички?

  Багато мам говорять, що сутички на ранньому етапі пологів схожі на менструальні спазми або на біль при підвищеному газоутворення. Їх навіть можна прийняти за симптоми грипу або розлади травлення. Однак поступово (у деяких жінок — через кілька годин, у деяких — більш, ніж через добу) вони стануть довшими і набагато сильніше.

  Сутички на пізніх етапах пологів жінки нерідко описують як найсильнішу біль, яку вони коли-небудь відчували. Породіллям рекомендується бачити сутички як позитивне явище, що наближає момент появи на світ малюка. У періоди між переймами потрібно по можливості розслаблятися, оскільки саме для цього вони і призначені.

  Зараз існує багато способів зменшення болю під час пологів. Наприклад, при пологах у воді сутички значно менш болючі. Багато клінік пропонують таку послугу.

 • Суміш кисню і закису азоту, яку жінка вдихає через маску — безпечний метод знеболення. Газ вдихають, коли починаються перейми, він починає діяти через 15-20 секунд. Щоб припинити його дію, досить прибрати маску.
 • Ін’єкційні знеболюючі зазвичай починають діяти через 20 хвилин. На відміну від попереднього способу знеболювання, вони діють кілька годин і, якщо вводить їх на пізній стадії пологів, жінка буде набагато гірше, ніж необхідно, відчувати проходження дитини через родові шляхи. Такі препарати краще допомагають впоратися з болями від сутичок, але можуть викликати певні труднощі при пологах.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.