Сутички — коли їхати в пологовий будинок?

Термін закінчення періоду вагітності підходить, і ви відчуваєте щось схоже на сутички. Відчуття можуть бути болісними і не дуже, регулярними і рідкісними, і ви до кінця все ще не розумієте — це помилкова тривога або вже пора їхати в пологовий будинок. Як визначити, що прийшов час для зборів?

Вже пора?

Перша причина, яка, безсумнівно, говорить про необхідність якнайскоріше податися в пологовий будинок — це відходження вод (амніотичної рідини). Зробити це потрібно протягом години, тому що потім це буде важко, тому що пологи починаються. Зазвичай після того, як відходять води, починаються хворобливі регулярні перейми.

Якщо міхур порвався різко, значить час їхати в пологовий будинок, але також він може не прориватися повністю, а тріскатися і підтікати. Тоді потрібно озброїтися рушником, уважно стежачи за тим, наскільки швидко витікає амніотична рідина. Якщо ви бачите, що рушник рясно намокає, значить це привід відправлятися в пологовий будинок.

Сутички — це скорочення м’язової тканини матки, яка готуватиметься звільнитися від плоду, тобто, до пологів. Але будьте уважні — сутички можуть бути помилковими, нерегулярними, і якщо ви вирушите в пологовий будинок раніше часу, ви ризикуєте повернутися додому. Сутички, які дійсно є тими, за яких треба негайно відправлятися в пологовий будинок, регулярні, хворобливі. Вони повторюються кожен 5-10 хвилин протягом двох годин для перших пологів і протягом години для других.

Тепла ванна для розслаблення

Природно, що перед тим, як поїхати до пологового будинку, ви можете чекати у себе вдома кілька годин, якщо це ваша перша дитина і у вас немає досвіду. Для того щоб трохи полегшити болючі перейми і визначити більш точний час для зборів. Спочатку прийміть теплу ванну і випийте спазмолітичний засіб. Якщо після цього перейми припинилися або значно зменшилися, ще не час збиратися. Якщо ж вони тільки посилюються — зволікати більше не можна.

Ще один спосіб розслабитися — дихальна вправа. Влаштуйтеся зручніше і дихайте спокійно, повільно і тривало вдихаючи і видихаючи.

Сутички можуть супроводжуватися болями в попереку. Щоб полегшити їх, постарайтеся витягнутися вперед стоячи, поклавши руки на спинку стільця. Якщо розслабитися і зменшити болі не вдається, їдьте в роддом.

Не забувайте про те, що у всіх жінок існують індивідуальні особливості організму і сутички, як, втім, і сама вагітність, у всіх можуть протікати по-різному. Неможливо завжди строго слідувати загальним правилам. Якщо ви відчуваєте дуже інтенсивні сутички, часті і хворобливі, не втрачайте часу — телефонуйте лікареві і вирушайте в роддом. Якщо щось вас насторожує, ви не знаєте, як себе вести, сутички не болючі, але часті, не чекайте, коли вони стане нестерпно хворими. Пам’ятайте про те, що для матері і дитини завжди краще приїхати в пологовий будинок раніше, ніж пізніше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.