Сургітрон — досягнення науки на службу у хірурга

Сургітрон — це метод радіохірургічного лікування, який полягає в розтині біологічних тканин за допомогою вузькоспрямованою радіохвильової енергії високої частоти (в межах 4000 кілогерц). Аналогічну назву має і прилад, за допомогою якого здійснюється радіохірургічне вплив на тканини. Сучасна медицина продовжує своє інтенсивний розвиток, в результаті чого практично кожен рік на світовому ринку з’являється все більш досконале обладнання, що дозволяє виробляти високоточні маніпуляції з різними біологічними структурами організму. Природно, не залишається осторонь цього процесу і хірургія.

В даний час можна привести безліч прикладів, що свідчать про досягнення в цій області: лазерна, кріогенна хірургія, електроніж і т.д. Однак більшість сучасних хірургічних методів, незважаючи на всю свою ефективність, не позбавлені певних недоліків. Так, після подібних оперативних втручань не виключені деякі ускладнення. Наприклад, опіки, запалення, виникнення рецидивів і специфічних ускладнень (ендометрити і менструальні порушення при проведенні операцій на статевих органах). Ось чому пошук нових, ще більш досконалих хірургічних методів не знижує своєї актуальності, а радіохірургічне лікування в цьому відношенні можна вважати серйозним прогресивним кроком, що дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє вітчизняної медицини.

У чому ж суть радіохірургічного методу і які його переваги? Як уже згадувалося, даний спосіб оперативного втручання здійснюється не «вручну», а за допомогою спеціального хірургічного приладу «Сургітрон». Прилад оснащений генератором високочастотного радіовипромінювання, яке накопичується і з високою точністю направляється в задану область. Випромінювання відбувається через спеціальний електрод, що зовні нагадує тонку дротину (його називають «активним»). В залежності від локалізації патологічного ділянки і глибини необхідного радіохвильового впливу підбираються відповідні електроди, тобто їх можна легко міняти. Генеровані радіохвилі, завдяки високій частоті, володіють величезним енергетичним запасом, який передається на «розрізати» тканину. Насправді ж тканину зовсім не розрізається: даний хірургічний метод абсолютно безконтактний. Але при впливі потужного енергетичного імпульсу відбувається настільки сильне розігрівання клітин, що вони практично «закипають». На цій ділянці і відбувається деструкція клітин, так званий «розріз». При цьому «активний» електрод не нагрівається і не представляє термічної небезпеки для навколишніх тканин. Крім того, радіохірургічний метод цілком виключає таке часте ускладнення лазерної методики і електроножа, як опіки.

Також «Сургітрон» не викликає різкого спазму мускулатури і не впливає на чутливі рецептори. Це означає, що радіохірургічна операція не супроводжується больовими відчуттями. До того ж процеси регенерації прооперованих тканин також практично безболісні. Дуже важливо, що в процесі проведення операції виключається можливість занесення інфекції в рану: по-перше, високочастотна радіохвиля здатна знищити будь мікроорганізм, який потрапив на оперований ділянку, а по-друге, одночасно з «розрізом» відбувається коагуляція розсічених країв (тобто своєрідна « спайка »кровоносних судин, що перешкоджає попаданню мікробів в рану). Не властиві даному методу і інші ускладнення «класичних» оперативних втручань, такі як запалення, набряклість, нагноєння рани і багато іншого. Високу оцінку фахівців «Сургітрон» отримав і з позицій косметології, оскільки в процесі загоєння тканин не залишається післяопераційного рубця. Додатковим «плюсом» методу є мінімум протипоказань. Тим не менш, перед операцією пацієнт підлягає ретельному загальмедичні і специфічного обстеження.

«Сургітрон» в даний час все активніше використовується в самих різних медичних галузях, в тому числі в гінекології, дерматології, пластичної хірургії, онкології, стоматології, в сфері патології органів чуття та інших клінічних напрямках.

Жигулі Андрій

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.