Супрастин при вагітності — застосовувати не можна

Вагітність — це особливий стан, при якому лікарські препарати застосовувати не бажано. Супрастин заборонено застосовувати під час вагітності, так як його вплив на організм матері та плоду не підтверджено необхідними клінічними випробуваннями.

Алергічні захворювання і вагітність

Під час вагітності змінюється гормональний фон, що впливає на обмін речовин, а значить, і на весь організм жінки. Змінюється і протягом всіх хронічних захворювань, у тому числі алергічних. Але якщо хронічні інфекційно-запальні процеси під час вагітності мають схильність до загострення, так як знижується імунітет, то про алергічні захворювання цього однозначно сказати не можна.

Навпаки, через придушення активності імунної системи, у багатьох жінок під час вагітності поліпшується протягом таких захворювань, як бронхіальна астма, хронічні алергічні шкірні захворювання (нейродерміт, екзема і так далі). Але так буває не завжди, іноді алергійні захворювання під час вагітності загострюються.

У кожному разі жінка з алергічними захворюваннями повинна постійно спостерігатися терапевтом жіночої консультації, який має спеціальну підготовку з лікування вагітних жінок.

Чому супрастин не можна призначати під час вагітності

Супрастин протипоказаний під час вагітності, так як він добре всмоктується в кров, швидко розподіляється по тканинах і може долати плацентарний бар’єр, потрапляючи в організм дитини. Особливо небезпечний прийом супрастину в I і III триместрах вагітності.

У I триместрі дитина ще не захищений від зовнішніх впливів плацентою, тоді як саме цей період є найбільш відповідальним у його розвитку — йде закладка тканин і органів. Якщо в цей період прийняти навіть самий, здавалося б, нешкідливий препарат, він може справити негативний вплив на процес закладки того чи іншого органу, що проявиться потім у вигляді аномалій розвитку.

В кінці III триместру вагітності супрастин, який надає гнітюче вплив на центральну нервову систему, може загальмувати розвиток пологів.

Але головна перешкода в призначенні супрастину полягає в тому, що адекватні, передбачені законодавством клінічні випробування цього препарату на вагітних жінках не поводились (не так-то просто провести такі випробування на вагітних жінках).

Тому не варто ризикувати і застосовувати супрастин під час вагітності.

Які побічні ефекти може давати супрастин

Супрастин може давати значні побічні ефекти, які особливо негативно позначаться на організмі вагітної жінки.

Перш за все, цей препарат має пригнічуючий вплив на центральну нервову систему, яка координує роботу всіх органів і систем по збереженню і нормальному протіканню вагітності. У жінки можуть з’явитися сонливість, млявість, м’язова слабкість, головний біль, запаморочення. Навіть невелика передозування супрастину може викликати у вагітної жінки тремтіння кінцівок, судоми, галюцинації.

Небезпечно для вагітної жінки, особливо, при низькому артеріальному тиску, приймати супрастин ще й тому, що він викликає падіння артеріального тиску, яке супроводжується посиленим серцебиттям та порушеннями серцевого ритму. Це може призвести до колапсу з втратою свідомості, що потребують реанімаційних заходів. Внутрішньоочний тиск, навпаки, може підвищуватися і це викличе посилення головних болів.

Небезпечний для вагітних жінок і такий побічний ефект супрастину, як зниження в крові кількості лейкоцитів, у тому числі зернистих. Такий вплив чревате ще більшим зниженням імунітету, частими застудами і загостренням всіх хронічних захворювань.

Як бути якщо вагітна жінка страждає якоюсь алергічним захворюванням

Якщо є така можливість і протягом алергічного захворювання (нейродерміту, екземи, бронхіальної астми) під час вагітності не погіршився, то варто спробувати попередити загострення, відрегулювавши режим дня і харчування.

Харчування має бути гіпоалергенним, якщо жінка не знайома з принципами такого харчування, то їй про них розповість терапевт жіночої консультації. Не менше значення має і режим дня: чергування легких фізичних навантажень, прогулянок на свіжому повітрі, повноцінного відпочинку і сну. Від правильного режиму залежить стан центральної нервової системи (ЦНС), яка, як відомо, завжди «командує парадом». Саме від ЦНС залежить наскільки правильно буде протікати вагітність і як часто будуть розвиватися загострення алергічних захворювань.

Якщо це не допоможе, то лікування алергічного захворювання призначить терапевт жіночої консультації — самостійно жінка приймати нічого не повинна.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.