Сумамед — лікувати застуду не рекомендується

Сумамед — високоефективний антибіотик, який не рекомендується використовувати самостійно, так як якщо лікувати сумамедом звичайну застуду, то умовно-патогенна мікрофлора, яка завжди присутня на поверхні тіла людини, швидко звикне до нього і в разі дійсно важкого захворювання він буде неефективний.

Антибіотики-макроліди

Антибіотики-це речовини мікробного, тваринного або рослинного походження, що вибірково пригнічують життєдіяльність мікроорганізмів. Існує багато груп антибіотиків. Однією з таких груп є антибіотики-макроліди. Основними з них були природні антибіотики, отримані з мікроорганізмів-еритроміцин і олеандоміцин. Шляхом удосконалення формули природних антибіотиків були створені напівсинтетичні антибіотики цього ряду, що перевершують по ефективності природні. Потім з групи макролідів була виділена підгрупа азалідів-напівсинтетичних антибіотиків широкого спектру дії, які добре всмоктуються і створюють в крові і тканинах довгостроково зберігається високу концентрацію, що дозволяє їх вводити 1-2 рази на добу, зменшити тривалість курсу лікування, частоту і вираженість побічних явищ .

Механізм дії та форма випуску

Сумамед (міжнародна непатентована назва-азитроміцин) є антибіотиком широкого спектра дії, що відноситься до групи макролідів-азалідів. Сумамед проникає всередину клітин збудника інфекції і пригнічує всередині неї біосинтез білків, необхідних для життєдіяльності і розмноження бактерій.

У великих дозах сумамед надає бактерицидний ефект, тобто вбиває бактерії. Активний відносно ряду бактерій, у тому числі стафілококів, стрептококів, бактерій, що викликають виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки (хелікобактер пілорі) і так далі, не надаючи впливу на бактерії, стійкі до еритроміцину. Крім того, ефективний відносно внутрішньоклітинних мікроорганізмів, у тому числі хламідій, мікоплазм, уреаплазм та ін

При прийомі всередину сумамед добре всмоктується і швидко розподіляється по всьому організму. Рекомендується застосування сумамеда для дорослих і дітей. Проникає всередину клітин, в тому числі фагоцитів (захисних клітин, здатних поглинати бактерії), які направляються в осередок запалення. Це сприяє створенню потрібних концентрацій сумамеда у вогнищі інфекції. Протягом одних-двох діб в місці запалення створюються високі концентрації препарату, що перевершують мінімальну переважну концентрацію для даних мікроорганізмів. Виводиться сумамед повільно, протягом майже трьох діб. Все це дозволяє приймати його один раз на добу протягом трьох днів (при цьому виходить семиденний курс лікування).

Сумамед частково розкладається в печінці на неактивні продукти обміну і виводиться з сечею. У незміненому вигляді він надходить з крові в жовч, а потім виводиться з калом.

Застосовується при інфекційно-запальних захворюваннях, спричинених чутливими до препарату збудниками (після посіву біологічного матеріалу на живильні середовища, ідентифікації збудника інфекції та визначення його чутливості до антибіотиків).

Показання для прийому

Прийом сумамеда показаний при лікуванні захворювань, викликаних чутливими до цього антибіотика мікроорганізмами:

 • інфекцій верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються запаленням носоглотки, придаткових пазух носа (наприклад, гайморової), піднебінних мигдалин і середнього вуха;
 • бронхітів і запалень легень;
 • інфекцій шкіри і м’яких тканин (пики, стрептодермії, гнойничковой висипу);
 • скарлатини;
 • бореліозу;
 • запальних захворювань суглобів, м’язів і зв’язок;
 • інфекцій, що передаються статевим шляхом (гонореї, хламідіозу, мікоплазмозу та ін);
 • виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки (якщо виділено збудник чутливий до Сумамед);
 • Протипоказання для застосування

  Протипоказаннями для прийому сумамеда є:

 • підвищена чутливість до компонентів препарату;
 • тяжкі захворювання печінки та нирок з порушенням їх функцій;
 • вагітність і годування грудьми
 • виражені порушення ритму серця;
 • вік до 1 місяця для прийому всередину і до 16 років для введення шляхом ін’єкцій.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.