Сумамед — інструкція із застосування препарату

Сумамед являє собою напівсинтетичний антибіотик з групи макролідів, який активно застосовується в амбулаторній практиці при різних інфекційно-запальних захворюваннях бактеріальної природи. Призначати сумамед повинен тільки лікар — безконтрольний прийом антибіотиків може викликати ряд ускладнень.

Механізм дії сумамеда

Сумамед (міжнародна непатентована назва — азитроміцин) є напівсинтетичним антибіотиком широкого спектра дії групи азалідів. Антибіотики цієї групи швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті і довгостроково зберігають високу концентрацію в крові і в місці запального вогнища.

Після всмоктування в кров сумамед потрапляє в тканини і проникає в клітини бактерій, пригнічуючи там утворення білків, необхідних для будови клітин.

Дія сумамеда на клітини збудників інфекції залежить від дози препарату: якщо доза велика, то збудники інфекції гинуть (бактерицидний ефект), а при її зниженні пригнічується життєдіяльність бактерій (бактеріостатичний ефект).

До Сумамед чутливі більшість стафілококів, стрептококів та інших бактерій, що викликають запальні процеси в області верхніх дихальних шляхів, шкіри і м’яких тканин, кістково-м’язової системи, а також збудник, який є причиною виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки — хелікобактер пілорі і мікроорганізми , які здійснюють свою життєдіяльність внутрішньоклітинно (хламідії, мікоплазми). Не чутливі до Сумамед збудники інфекції, стійкі до еритроміцину (це перший макролід).

Після прийому внутрішньо сумамед швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, надходить у кров, в тканини і всередину клітин тканин організму і бактерій. Особливістю сумамеда є здатність потрапляти всередину клітин — макрофагів, які спрямовуються до вогнища запалення для боротьби з інфекцією. Це дозволяє створювати протягом найближчої доби потрібну концентрацію антибіотика саме у вогнищі запалення. Іншою особливістю суммамеда є те, що він повільно виводиться з організму, створюючи необхідну для лікування концентрацію протягом трьох днів. Тому при прийомі раз на добу три дні поспіль виходить тижневий курс лікування.

Виводиться сумамед з сечею, попередньо розкладаючись в печінці на фармакологічно неактивні метаболіти. Частина його виводиться з жовчю в незмінному вигляді.

Показання та протипоказання

Сумамед призначається лікарем при різних інфекціях, викликаних чутливими до нього мікроорганізмами. Це виявляється після посіву виділень (наприклад, мокротиння або гнійного відокремлюваного з рани) на поживні середовища, виявлення збудника інфекції та його чутливості до антибіотиків. Іноді стан хворого вимагає термінового призначення антибіотиків, в такому випадку біологічний матеріал береться на посів, а потім відразу призначається сумамед, не чекаючи результатів аналізу. Після того, як результат стане відомий, в разі необхідності проводиться корекція призначеної терапії. Вельми ефективний сумамед при пневмонії.

Суммамед призначається при наступних інфекційно-запальних захворюваннях бактеріальної природи:

 • верхніх дихальних шляхів, у тому числі що виникли після гострих респіраторних вірусних інфекцій, — ангін, гайморитів, фронтити, отитів;
 • бронхітах і осередкових пневмоніях;
 • інфекціях шкіри і підшкірної клітковини — фурункулах, карбункулах, абсцесах, маститах, пиці, стрептодермії, гнойничковой висипу;
 • скарлатині;
 • боррелиозе;
 • кістково-м’язової системи — артритів, остеомієлітів;
 • статевих інфекціях — гонореї, хламідіозі, мікоплазмозі;
 • виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.
 • Прийом сумамеда протипоказаний:

 • при індивідуальній непереносимості препарату;
 • при порушеннях роботи печінки і нирок;
 • при вагітності і в період лактації;
 • при важких захворюваннях серця з порушенням його ритму;
 • на першому місяці життя для прийому всередину і до 16 років для парентерального введення.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.