Сумамед і вагітність: тільки у виняткових випадках

Вагітні жінки нерідко стикаються з необхідністю прийому будь-яких препаратів. Зазвичай лікарські засоби призначає лікар, враховуючи безпеку прийому їх під час вагітності. І все ж, за деякими статистичними даними близько вісімдесяти відсотків вагітних жінок самостійно призначають і приймають різні препарати, не знаючи, яку дію вони можуть надати на плід. Але іноді і гінекологам доводиться виписувати такі лікарські засоби, які здатні надавати несприятливий перебіг на вагітність. Необхідність призначення подібних ліків виправдовується потенційної користю лікування майбутньої матері, яка перевищує можливий ризик для плоду.

Дуже часто вагітним жінкам призначаються антибіотики, що пов’язано зі зниженням імунітету і розвитком різних інфекцій. Однак далеко не всі антибіотики дозволені для прийому під час вагітності. До цих пір залишається спірним питання про вплив антибіотика сумамеда на вагітність.

Прийом ліків під час вагітності

Якщо майбутня мати раптом відчула якесь нездужання (підвищення температури, слабкість, нудота, печія та інше), їй слід запам’ятати наступне правило: перш ніж приймати якісь ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем (навіть якщо вона вважає, що препарат абсолютно безпечний). Необхідно пам’ятати, що вагітність накладає певний відбиток на організм в силу зміни гормонального фону, і всі органи і системи починають функціонувати по-іншому, особливо печінка і нирки. З деякими «нешкідливими» лікарськими засобами печінка не в силах впоратися, а нирки вивести їх з організму.

Особливо небажано приймати ліки в перший триместр вагітності (до 16 тижнів). Тому як в цей період плацента ще не встигла сформуватися, а, отже, не кому захистити ембріон від шкідливої дії лікарських препаратів. І все ж, якщо трапилося так, що прийом небезпечних ліків відбувався в перші три тижні вагітності (21 день), в даному випадку діє закон: все або нічого. Тобто, або вагітність мимовільно переривається, або продовжує розвиватися далі без якихось наслідків для ембріона.

Класифікація ліків, що приймаються під час вагітності

Всі лікарські засоби, які приймаються під час вагітності можна розділити на кілька груп:

 • абсолютно безпечні препарати (наприклад, магне-В6, парацетамол та інші);
 • препарати, що не роблять впливу на тварин під час досліджень, але не вивчено їх дію на людину під час вагітності (сумамед);
 • препарати, що роблять негативний вплив на вагітність, але користь їх прийом перевищує можливий ризик (еуфілін);
 • абсолютно протипоказані препарати для прийому під час вагітності (аміноглікозиди, тетрацикліни, протитуберкульозні, психотропні та інші).
 • Кілька слів про Сумамед

  Сумамед є дуже сильним антибіотиком і призначається у випадках тяжкої або неподдающейся лікуванню іншими антибіотиками інфекції. Сумамед відноситься до антибіотиків макролідного групи (еритроміцин) і є першим представником нової підгрупи макролідів — азалідів. Основним діючим засобом сумамеда є азитроміцин. Даний препарат виявляє бактерицидну дію, тобто пригнічує ріст бактерій.

  Призначають сумамед при: інфекціях верхніх дихальних шляхів (ангіна, тонзиліт, синусит), скарлатині, інфекціях нижніх дихальних шляхів (пневмонії, бронхіти), інфекціях шкіри і м’яких тканин (бешиха, імпетиго), інфекціях урогенітального тракту.

  Сумамед при вагітності

  Сумамед в період вагітності не призначають (у деяких випадках тільки в третьому триместрі вагітності). Але іноді виникає необхідність прийому препарату, якщо користь від його застосування перевищує можливий ризик. Хоча досі дію сумамеда під час вагітності залишається невивченим. Однак, доведено, що препарат у дослідженнях на тваринах не чинив негативного впливу. Крім того, слід враховувати побічні ефекти під час прийому сумамеда, які можуть бути особливо вираженими при вагітності. До таких побічних ефектів належать: нудота, блювання, діарея, висип і алергічні реакції.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.