Сумамед і алкоголь: можливий смертельний результат?

Чи можна поєднувати прийом Сумамеду з алкоголем? Такими питаннями заповнений інтернет. Відповіді на нього теж різні, деякі вважають, що це цілком допустиме поєднання, інші ж категорично з ними не згодні. Спробуємо розібратися в інструкції до Сумамед, розробленої виробником.

Чому деякі ліки не можна приймати разом з алкоголем

Відповідь в общем-то проста: ці лікарські засоби під впливом алкоголю підсилюють або сповільнюють свій основний ефект або підсилюють якийсь побічний ефект даного ліки. А так як найбільшу токсичну дію алкоголь справляє на клітини печінки, то найчастіше він несумісний з лікарськими препаратами, які мають негативний вплив на цей орган.

У цьому випадку на клітини печінки одночасно впливають дві речовини, які взаємно підсилюють дію один одного. Хтось (і таких людей більшість) спокійно перенесе такий вплив, та ще й знайомим порадить зробити так само. Але реакція іншої людини може бути абсолютно непередбачуваною, адже кожна людина індивідуальна, у нього свій власний обмін речовин, кількість і ступінь активності ферментів (ця ознака часто передається у спадок). І ніхто не може дати гарантію, що при одночасному впливі на організм двох гепатотоксичних (отруйних клітини печінки) речовин в печінці не почнеться активне відмирання клітин (токсичний гепатит), який може привести до загибелі хворого.

Токсична дія на печінку може пройти непомітно для хворого, викликавши, тим не менш, деякі пошкодження печінки. Подальше застосування алкоголю або іншого гепатотоксичної речовини може викликати розвиток важкого захворювання. Але в деяких випадках токсичний гепатит виникає відразу і набуває блискавичну форму, коли допомогти хворому практично неможливо.

Чи сумісний сумамед з алкоголем?

В інструкції, розробленої виробляє компанією (Пліва, Хорватія) немає прямої заборони на вживання алкоголю під час курсу лікування сумамедом. Але якщо уважно почитати інструкцію, то в побічні ефекти препарату можна знайти ознаки токсичного впливу на печінку у вигляді порушення функції печінки і некрозу печінки (можливо зі смертельним результатом. Є в цій інструкції та захворювання печінки з порушеннями їх функції як протипоказання для прийому сумамеда. Навіть при легкому ступені порушень функції печінки сумамед рекомендується застосовувати з обережністю. Так навіщо ж ризикувати, вжиті два гепатотоксичних речовини одночасно?

Більш того, після триденного прийому сумамеда висока (лікувальна) концентрація цього препарату в крові тримається ще чотири дні, плюс ще кілька днів — більш низька концентрація. Тому алкоголь після курсу лікування сумамедом не можна приймати ще як мінімум тиждень, а то і більше (адже у кожної людини свої особливості виведення речовин з організму). А ще краще дати організму відпочити від токсичних впливів на печінку хоча б протягом місяця.

Як проявляється токсичний вплив різних речовин на печінку

Такий вплив може бути дуже різним. У деяких випадках людина взагалі нічого не відчуває, але, так як вплив уже відбулося, досить буде впливу якогось зовнішнього чи внутрішнього чинника для того, щоб запустити процес руйнування печінки. При токсичному впливі середнього ступеня може з’явитися нудота, блювота, болі в правій підреберній області, жовтяничне забарвлення шкіри та склер. Такий стан вимагає медичної допомоги.

Руйнуватися печінка може поступово, при цьому клітини її або надмірно наповнюються жировими включеннями (жирова дистрофія печінки — захворювання характерне для хронічного алкоголізму), або просто замінюються клітинами сполучної тканини — розвивається цироз печінки зі зниженням її функції, що також характерно для алкоголізму.

Але зустрічаються і блискавично протікають токсичні гепатити, під час яких відбувається масова загибель клітин печінки, токсичний шок, втрата свідомості і занурення хворого у кому, з якої «вибратися» вдається далеко не всім, адже захворювання протікає занадто швидко.

Тому не варто експериментувати з суміщенням спиртних напоїв і ліків, особливо, якщо останні володіють хай невеликим токсичним впливом на печінку.

Сумамед — ефективний і досить безпечний антибіотик. Його гепатотоксична дія незначно, але воно є, і хто знає, як ваш організм відреагує на такий подвійний удар по печінці, як одночасний прийом Сумамеду і алкоголю?

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.