Сумамед для дітей: вивчіть можливі побічні ефекти

загрузка...

Сумамед для дітей випускається в спеціальній лікарській формі — у вигляді порошку для приготування суспензії. Крім того, сумамед дітям можна приймати і в таблетках з невеликою дозуванням. У будь-якому випадку цей антибіотик повинен призначати дітям тільки лікар.

Як діє сумамед на організм дитини

Сумамед (діюча речовина — азитроміцин) є напівсинтетичним антибіотиком широкого спектра дії групи макролідів-азалідів (першим макролідом був еритроміцин). Сумамед для дітей випускається хорватської фармацевтичної компанією Пліва у порошку для приготування суспензії та в таблетках по 125 мг.

Сумамед добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті, надходить у кров, швидко досягаючи там терапевтичної концентрації, яка зберігається тривалий час. З крові сумамед вибірково потрапляє в запальний осередок, і пригнічує розмноження збудників інфекції. Відбувається цей процес за рахунок того, що сумамед проникає в клітини збудників інфекції (у тому числі бактерій, які паразитують в організмі всередині клітин тканин) і пригнічує в них утворення необхідних білків, без яких клітини бактерій не можуть розмножуватися і навіть просто існувати.

Вплив сумамеда на клітини бактерій залежить від його дози. При максимально допустимій дозі клітини знищуються (бактерицидний ефект), а при меншому дозуванні пригнічується їх здатність до розмноження (бактеріостатичний ефект).

Чутливість до Сумамед проявляють більшість збудників, що викликають інфекції ЛОР-органів, дихальних шляхів, шкіри і м’яких тканин, кістково-м’язової системи. Крім того, чутливість до Сумамед проявляє бактерія, яка викликає виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки (хелікобактер пілорі) і внутрішньоклітинні збудники інфекції, такі, як (хламідії, уреаплазми, мікоплазми).

Характерною ознакою сумамеда вважається його здатність потрапляти всередину макрофагів — клітин, які першими потрапляють у вогнище запалення і поглинають збудників інфекції, розчиняючи їх у собі. Так як макрофаги є ланкою клітинного імунітету, який першим приймає «удар» з боку інфекції, вони спрямовуються до місця «висадки десанту» бактерій миттєво і це дозволяє створювати в осередку запалення необхідну концентрацію сумамеда вже в найближчу добу. Виводиться ж сумамед, навпаки, дуже повільно, що дозволяє зберігати його терапевтичну концентрацію протягом ще не менш чотирьох днів після припинення прийому. Таким чином, триденний прийом Сумамеду дозволяє провести повноцінне 7-денне лікування цим антибіотиком.

Виводиться з організму сумамед в основному з сечею, але частково і з калом.

Призначення сумамеда для дітей — інструкція

Сумамед призначають дітям з вагою не менше 10 кг (звичайно це дитина від 6 місяців і старше) при інфекційно-запальних захворюваннях, спричинених чутливими до нього збудниками інфекції. Широкий спектр дії сумамеда дозволяє призначати його без попереднього посіву на чутливість до нього збудників інфекції. Це дуже зручно при лікуванні гострих захворювань в амбулаторних умовах, але не повинно використовуватися при лікуванні хронічних інфекційно-запальних захворювань — хронічні процеси вимагають попереднього дослідження на чутливість бактерій до антибіотиків.

Суммамед застосовують при таких інфекційно-запальних захворюваннях бактеріального походження, як:

 • інфекції ЛОР-органів — гнійні ангіни, фарингіти, запалення середнього вуха, синусити (гайморити, фронтити), запалення гортані (ларингіт);
 • інфекції дихальних шляхів — трахеїти, бронхіти, запалення легенів;
 • інфекції м’яких тканин — гнійничкові висип, фурункули, абсцеси, мастити, бешихове (стрептококове) запалення;
 • інфекційні захворювання — скарлатина, бореліоз;
 • інфекційно-запальні захворювання кісток і суглобів — остеомієліт та артрити;
 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки з лабораторно підтвердженим наявністю бактерії хелікобактер пілорі.
 • Протипоказання

  Сумамед не можна приймати при індивідуальній непереносимості препарату, при тяжких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції, при тяжких захворюваннях серцево-судинної системи, що супроводжуються порушенням ритму серцевих скорочень.

  Є й вікові органіченія для призначення суммамеда. Не варто призначати сумамед в суспензії дітям до 6 місяців з вагою менше 10 кг. Але в дитячих стаціонарах під наглядом лікаря сумамед призначається і в більш ранньому віці, виняток становлять тільки новонароджені. Таблетки сумамеда можна призначати з трирічного віку, а ін’єкції сумамеда — лише з 16 років.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.