Сумамед — аналоги: зверніть увагу на діючу речовину

Сумамед (азитроміцин) — це оригінальний препарат , який був розроблений фахівцями фармацевтичної компанії Пліва (Хорватія) в 1980 році. Патент на випуск оригінального препарату закінчився у фірми в 2007 році. Але ще до його закінчення фармацевтичний ринок наповнився дженериками (генериками, копіями, аналогами) цього препарату.

Чим відрізняється оригінальний препарат від дженерика

У виробництво і випуск на фармацевтичний ринок оригінального препарату фармкомпанія вкладає значні кошти. Спочатку робота йде в хімічній лабораторії — винаходиться хімічна формула препарату з якимись приблизною лікарськими властивостями і технології його виготовлення. Потім отриманий препарат проходить лабораторні випробування на тварин, де досліджуються всі його властивості. Завершальний етап — клінічні ісспитанія, під час яких виявляються всі можливі побічні ефекти на той або інший контингент хворих. Після цього компанія реєструє препарат під власним оригінальним назвою (брендом) і отримує патент на виробництво. Одночасно лікам присвоюється міжнародна непатентована назва, яка завжди буде стояти поруч назвою, під якою його будуть випускати інші фірми.

Генерики йди дженерики (копії, аналоги) оригінального препарату стоять своїм фірмам значно дешевше, так як в більшості своїй вони не проводять лабораторних і клінічних досліджень, а просто копіюють їх з досліджень, проведених для оригінального препарату.

Незважаючи на те, що склад дженериків повинен повністю повторювати складу оригінального препарату через різну технології виготовлення та інших особливостей виробництва добитися їх повної ідентичності практично неможливо. Іноді розрізняється концентрація діючої речовини, склад оболонки таблеток, що може по-різному позначитися на відповідної реакції організму.

Інструкція: чим відрізняється оригінальний препарат сумамед від своїх аналогів

Оригінальний препарат сумамед має міжнародна непатентована назва азитроміцин. Під цим і безліччю інших назв сьогодні різними фармацевтичними компаніями випускаються дженерики (аналоги) сумамеда. Це азівок, Азитрал, сафоцід, сумамокс (Індія), азітрокс, азітрус, зи-фактор, Зітролід форте, сумамецін, сумазід (Росія), азіцід (Зентіва, Чехія), Зетамакс ™ ретард (США), Хемоміцин (Сербія).

Азитроміцин входить в клас макролідів — азалідів, що відрізняються від класичних макролідів (наприклад, від еритроміцину) невеликими змінами в своїй хімічній структурі. Ці зміни надають азитроміцину особливі властивості — високу кислотостійкість, розширення спектру антимікробної активності, здатність проникати через клітинну стінку (його концентрація в запалених тканинах вище, ніж у крові в десятки разів). Це властивість зробило азитроміцин незамінним при лікуванні таких внутрішньоклітинних інфекцій, як хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз. Активно пригнічує він і життєдіяльність звичайної інфекції, виявляючи при цьому високу ефективність.

Унікальні властивості азитроміцину призвели до появи великої кількості його аналогів або дженериків, тому в даний час питання чим замінити оригінальний препарат більше не ставиться. Однак в результаті порівняльного аналізу сумамеда і його аналогів було встановлено, що велика частина дженериків розчиняється значно повільніше оригінального препарату, що знижує їх біодоступність, відрізняється від оригіналу за кількістю діючої речовини в одній одиниці продукту і має більшу кількість домішок. Так, загальна кількість домішок в дженериках азитроміцину в 3,1-5,2 рази перевищує їх кількість в оригіналі (присутні і невідомі домішки).

Основна частина азитроміцину повинна розчинятися протягом півгодини, але в дійсності він може розчинятися або занадто рано (тоді він не повністю всмоктується в кишечнику), або не повністю. Все це знижує ефективність азитроміцину в дженериках і виявляє їх невідповідність Сумамед. З порівнюваних з оригіналом чотирьох дженериків (азівок, Зітролід, сумазід, Хемоміцин) найменша ефективність була виявлена у Зітролід, а найбільша — у Хемоміцин. Так як ефективність джененріков нижче оригіналу, в підсумку (навіть, незважаючи на меншу в порівнянні з сумамедом ціну) вартість лікування виходить дорожче, ніж при використанні оригіналу.

Таким чином, на сьогоднішній день сумамед має багато аналогів, які будучи дешевше оригіналу, більшою чи меншою мірою відповідають йому по ефективності дії. І все ж, на питання «чим можна замінити сумамед» відповідь однозначна: сумамед показує не тільки велику ефективність лікування, але і велику економічність, оскільки лікування досягається в більш короткі терміни і не потрібно додаткового прийому антибіотиків.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.