Судоми на ранньому терміні вагітності: неприємно, але пройде

У більшості випадків вагітності судоми можна вважати зовсім нормальним явищем. Однак у багатьох вагітних жінок судоми викликають занепокоєння — вони сприймають судоми як лиховісний провісник викидня. На щастя, це не так, і судоми зовсім не означають, що жінка втратила шанс стати матір’ю.

Насправді судоми вказують тільки на те, що м’язи і матка готуються до розширення наступних місяців вагітності. Спазми яєчників виникають під дією гормонів, майже негайно після прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки. Саме ембріон і викликає судоми, а також піхвові виділення.

Чим викликані судоми під час вагітності?

Судоми під час вагітності — надзвичайно поширене і зовсім нормальне явище. Судоми виникають, коли матка починає збільшуватися в розмірі і розтягуватися після прикріплення ембріона до стінки матки. Ці судоми настільки незначні, що більшість жінок їх навіть не помічає, відчуваючи лише легкий дискомфорт.

Під час вагітності розміри матки збільшуються в 1000 разів, а це означає, що судом і супутньої їм болі слід очікувати. Незначні, але відчутні судоми, схожі на менструальні болі не є причиною для занепокоєння на ранніх термінах вагітності.

Також судоми під час вагітності можуть виникати при болях у круглій зв’язці матки. Це судоми, які виникають при розширенні матки і збільшенні її розмірів, що необхідно для підтримки ваги матки в міру росту ембріона. Багато вагітні жінки скаржаться на судоми цього типу на ранньому етапі вагітності, більше того, їх відчувають практично всі майбутні мами.

Якщо жінка виношує більш однієї дитини, вона може відчувати різкий гострий біль в області паху, яка слабшає, коли жінка стоїть чи ходить, і підсилюється, коли вона встає. Інтенсивність хворобливих відчуттів в цьому випадку може бути різною кожен раз.

Також під час вагітності виникають або підсилюють судоми м’язів живота. Для профілактики цих судом лікар рекомендують займатися спортом і зміцнювати м’язи в цій області. Також майбутнім мамам рекомендується більше ходити — це не тільки допоможе послабити судоми, але й дозволить краще підготуватися до пологів. Іноді судоми супроводжуються піхвовими виділеннями. Як правило, виділення незначні і припиняються через два-три дні. Тому якщо жінки помітила затримку менструації і відчуває судоми, їй слід звернутися до лікаря-гінеколога або зробити тест на вагітність.

Судоми м’язів ніг

У вагітних жінок часто виникають судоми литкових м’язів, що може бути пов’язано як з дефіцитом вітамінів в організмі внаслідок вагітності, так і з розвитком варикозної хвороби або синдрому нижньої порожнистої вени. На думку лікарів, виникненню судом литкових м’язів може сприяти втома (довге перебування на ногах) і набряклість.

Судоми литкових м’язів — дуже неприємне явище, якого можна уникнути за допомогою простих профілактичних заходів, зокрема, прийому вітамінів. Особливо корисні добавки кальцію і споживання нежирних продуктів, багатих кальцієм. Вагітним жінкам не рекомендується довго стояти на ногах і ходити, а також закидати ногу на ногу. Починаючи з другого триместру, вагітним жінкам не рекомендується спати на спині — бажано спати на боці, з подушкою під сідницями або між ніг.

При судомах в литкових м’язах вагітна жінка відчуває різкий біль. При перших ознаках судоми слід потягнути носок зі стислими пальцями на себе, а потім помасажувати ногу і трохи походити, щоб відновити кровообіг. Зняти судоми також допомагає розтирання ноги теплим вологим рушником.

М’язова втома — не єдина причина судом литкових м’язів. Вони можуть бути викликані занадто високим вмістом фосфору і дефіцитом кальцію і калію в організмі.

Коли слід звернутися до лікаря?

При набряклості або появі відчуття тяжкості в ногах жінкам слід звернутися до лікаря. За даними статистики, в рідкісних випадках (приблизно у однієї з 2000 вагітних жінок) розвивається венозний тромбоз, що вимагає негайного медичного втручання.

Жінка повинна розуміти, що судоми можуть виникати і в другому, і в третьому триместрі, так як матка продовжує рости, і організм жінки готується до пологів. Якщо ж інтенсивність і частота судом підсилюється після шостого тижня вагітності, і судоми супроводжуються сильними виділеннями, слід негайно звернутися до лікаря.

Якщо гострі судоми зосереджені з одного боку в нижній частині живота, це може вказувати на позаматкову вагітність. Судоми можуть виникати після їжі у верхній частині живота і поширюватися в область правого плеча. Це може бути ознакою хвороби жовчного міхура, якої іноді схильні вагітні жінки.

Таким чином, хоча судоми й нормальні на ранніх термінах вагітності, їх інтенсивність і частота повинні стати достатнім приводом для звернення до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.