Судинні зірочки — ознака декількох захворювань

загрузка...

Судинні зірочки, для опису яких також використовується термін телеангіектазії , є самим слабким проявом венозної недостатності. Це невеликі групи тонких кровоносних судин безпосередньо під поверхнею шкіри, що нагадують зірочки, гілки дерева або павутину. Зазвичай вони мають червоний, фіолетовий або блакитний колір і добре помітні; найчастіше судинні зірочки з’являються на стегнах, ногах і обличчі. Іноді вони покривають досить великі ділянки шкіри, але, як правило, є лише косметичною проблемою, рідко викликаючи більш-менш серйозні фізичні симптоми.

Тонкі вени і капіляри, що утворюють судинні зірочки, безпосередньо з’єднуються з більш великими венами і їх причиною, як і причиною варикозу, є венозний рефлюкс. Необхідності в їх лікуванні немає.

Для діагностики зазвичай вистачає простого медичного огляду. Щоб виявити більш серйозні основні захворювання, може знадобитися ультразвукове дослідження.

Причини і фактори ризику

Поява судинних зірочок може пов’язане з генетичною схильністю, вагітністю, ожирінням, гормональними змінами або роботою, через яку пацієнтові доводиться подовгу стояти або сидіти. Тригерами цього порушення також можуть стати ультрафіолетове випромінювання, особливо у людей зі світлою шкірою, і деякі лікарські препарати. Судинні зірочки можуть з’явитися на місці травми, іноді через багато років після отримання травми. Як і варикозне розширення вен, судинні зірочки значно частіше спостерігаються у жінок, ніж у чоловіків.

Лікування

Для лікування судинних зірочок зазвичай використовуються неінвазивні і мінімально інвазивні методи.

склерозуючий терапія

У ході цієї процедури безпосередньо в створюючі судинні зірочки вени роблять ін’єкцію розчину (зазвичай це концентрований розчин солі або спеціальної речовини). Він ушкоджує стінки маленьких вен, через що вони запалюються і з’єднуються один з одним. Потім ці вени повільно перетворюються на рубцеву тканину і через декілька тижнів стають непомітними. Склерозуючий терапія, яка була проведена вперше в початку двадцятого століття, зазвичай проводиться в кабінеті лікаря і займає не більше півгодини. Вона вважається ефективною і безпечною, хоча іноді для досягнення доброго результату потрібно провести процедуру кілька разів. Під час процедури пацієнт може відчувати печіння і поколювання в тому місці, куди зроблена ін’єкція, проте зазвичай це проходить вже через кілька хвилин. Побічні ефекти виникають рідко; зазвичай вони незначні і тимчасові. Зокрема, побічними ефектами процедури можуть бути: поверхневий флебіт, ранки і синці на шкірі, дисколорація.

Лікування лазером і інтенсивним імпульсним світлом

За допомогою лазера або інтенсивного імпульсного світла впливають на поверхню шкіри, в результаті чого стінки вен з’єднуються один з одним. Лазер можна направляти дуже точно, завдяки чому пошкодження прилеглих тканин будуть мінімальні. Під час процедури пацієнт відчуває слабке або помірне печіння. В залежності від розміру судинних зірочок на ногах для досягнення бажаного ефекту може знадобитися від двох до п’яти процедур тривалістю 15-20 хвилин. Лікування судинних зірочок на обличчі зазвичай займає менше часу. Протягом декількох днів або тижнів після процедури може спостерігатися почервоніння поверхні шкіри. Ця процедура неінвазивна, безпечна і в більшості випадків дуже ефективна.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.