Сучасна стоматологія: індивідуальний підхід

Сучасна стоматологія може практично все: лікувати зуби без болю , відновити майже будь-який природний зуб, а якщо не відновити, то відтворити за допомогою різних хірургічних і ортопедичних методик. Нарешті, сучасна стоматологія може виправити неправильний прикус, криві зуби зробити абсолютно рівними, а посмішку — чарівною.

Що потрібно для того, щоб стоматологічний кабінет працював на сучасному рівні

Сучасна стоматологія має на увазі хорошу матеріально-технічну базу, сучасне оснащення та відповідну оснащенню підготовку фахівців.

Сьогодні випускається найрізноманітніша стоматологічна апаратура: лазерна, ультразвукова, піскоструминні апарати для професійного чищення зубів. Для того щоб професійно користуватися такою апаратурою, стоматолог повинен мати хорошу підготовку. Сьогодні працює велика кількість стоматологічних кабінетів, які рекламують свою діяльність як найсучаснішу і якісну. Як же відрізнити дійсно сучасну стоматологічну клініку від звичайної? Перш за все, потрібно читати ліцензію та додаток до неї. У додатку вказані види діяльності, дозволені цій клініці. Якщо клініка працює кілька років, то у неї повинен бути сертифікат, який оцінює якість надаваних послуг. При оцінці (вища, перша або друга категорія) враховується все: матеріально-технічна база, оснащення та кваліфікація стоматологів. Всі документи з ліцензування та акредитації (ліцензія, сертифікат і додатки до них) повинні висіти в клініці на видному місці.

Що може сучасна терапевтична стоматологія

Сучасна терапевтична стоматологія може лікувати зуб абсолютно без болю. Для цього є спеціальні місцеві знеболюючі засоби і сучасна апаратура, яка замінює поступово йдуть в минуле бори. За допомогою ультразвукового наконечника або лазерного апарату можна абсолютно безболісно обробити невелику каріозну порожнину, для цього не доведеться застосовувати навіть знеболення.

Якщо ж порожнину велика і почався пульпіт (запалення м’яких тканин зуба, в яких знаходиться багато нервових закінчень і тому дуже хворобливих), то на допомогу прийдуть сучасні знеболюючі засоби і болю все одно не буде. Нарешті, якщо пацієнт не переносить місцевих анестетиків, в сучасних стоматологічних клініках йому можуть вилікувати зуби під загальним наркозом.

Сучасна терапевтична стоматологія ділиться на ряд більш вузьких спеціальностей: каріесологію (вона займається лікуванням і відновленням твердих тканин зуба), ендодонтії (лікування захворювань м’яких тканин зуба), пародонтології (лікування захворювань околозубних тканин), лікування хвороб слизової оболонки порожнини рота.

Терапевтична стоматологія може і відновити зуб, навіть якщо від коронки залишилося зовсім небагато. Для цього існують сучасні пломбувальні матеріали, колір і фактуру яких можна підібрати так, що зуб не буде відрізнятися від інших нелікованих зубів.

Що може сучасна хірургічна стоматологія

Розвивається і хірургічна стоматологія. На допомогу хірургу також прийшла сучасна апаратура. Так, звичайний скальпель в більшості випадків замінений на лазер, який дозволяє не тільки швидко і безболісно провести операцію на м’яких тканинах, а й попередить кровотеча, так як запаює кровоносні судини.

Хірургічна стоматологія займається видаленням зубів, лікуванням гнійних процесів у порожнині рота, механічних пошкоджень, пухлин, уроджених і придбаних дефектів і деформацій.

Хірургічна стоматологія займається і імплантацією зубів: за допомогою хірургічної операції в кістки щелепи імплантують титанові «коріння» зубів, на яких в подальшому стоматологи-ортопеди зможуть проводити протезування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.