Стретчинг: розтяжка з задоволенням

Гнучке тіло, підтягнуті м’язи, летить хода — про це мріє кожен, але не кожен знає, що досягти всього цього можна не шляхом довгих виснажливих вправ в тренажерному залі, а за допомогою приємної регулярної розтяжки. Сьогодні дуже актуально займатися стретчингом, одним з напрямків фітнесу, якому не більше двадцяти років. Підходить цей комплекс людям будь-якого віку, з різними захворюваннями і може бути застосований як для нарощування м’язової маси, так і для розслаблення і відновлення після серйозних перенесених травм. У кожному конкретному випадку підбирається відповідний комплекс.

Що таке стретчинг

Стретчинг (stretching — розтягування) — гімнастика з плавним розтяжкою всіх м’язів, з повільним їх розігрівом. Спеціально розроблений комплекс вправ, спрямований на те, щоб всі суглоби стали рухливими й гнучкими, а м’язи підтягнутими і еластичними. Основним завданням стретчинга є плавне розтягування і поступове зміцнення м’язів тіла. При цьому відбувається здорове кровопостачання, передумови для зростання м’язової тканини, яка витісняє жировий прошарок.

При заняттях стретчингом швидко досягається гнучкість, легкість і свобода рухів, відбувається виправлення постави, омолоджування всього тіла, збільшення лімфотоку, за рахунок чого значно зменшується целюліт. Вправ в стретчинге багато, досвідчений інструктор підбирає комплекс для кожного учасника в залежності від його загального стану і рівня підготовки. Величезним плюсом стретчинга є його доступність і простота, після занять цими вправами залишається приємне відчуття польоту, виробляється грація і пластичність.

Основні правила стретчинга

Головне правило стретчинга — не нашкодь собі сам. Краще робити розтяжку повільно, ніж відразу сильно розтягнути непідготовлені м’язи, заподіявши біль і шкоду. Різкі рухи в стретчинге не прийнятні. Кожне розтягування робиться від десяти до тридцяти секунд, так довго, поки напруга в м’язах не зникне повністю. Якщо через півхвилини напруга не спадає, розтягнення було сильним, його потрібно скинути і почати знову в повільному темпі. Кожна вправа потрібно починати з двох-трисекундній розтяжки м’язи і утримування її протягом десяти секунд. Невелика перерва і новий повтор цього ж вправи. Результат закріплюється поступово, форсувати події не слід.

Всі вправи проводяться з рівним диханням, без затримок. Будь-яка поза на розтяжку починається з глибокого вдиху, лише нахили — з попереднім видихом, при цьому завжди необхідно зберігати стійке положення. При виконанні вправ на розтяжку уявний погляд необхідно звернути саме в ту частину тіла, м’язи якій задіяні в даний момент. Не дарма стретчинг називають «котячим» фітнесом: всі вправи дуже вальяжно, повільні, наче кішка розтягується на лапках.

Ще одне важливе правило стретчинга: для того, щоб був отриманий значний результат, заняття повинні проводитися регулярно. На початку сесії проводяться вправи на розігрів всіх м’язів тіла, динамічний стретчинг, закінчується заняття пасивними вправами, коли партнер допомагає розтягнути внутрішні м’язи стегон і спини, підтримуючи учасника. Статичний стретчинг застосовується як комплекс ранкової гімнастики для самостійних занять: необхідно затриматися в обраній позі на хвилину, прислухаючись до власного тіла.

Заняття стретчингом проводяться в теплому тихому приміщенні, в комфортній обстановці, еластичною одязі. Тривалість проведення вправ залежить від самопочуття спортсмена, поставлених цілей і завдань.

Показання та протипоказання

У стретчинга немає серйозних протипоказань. Тим людям, у яких були травми, розтягнення суглобів, зв’язок і хребта, перед тим, як почати займатися цим комплексом вправ, необхідно проконсультуватися з досвідченим інструктором. В якості профілактики подібних травм стретчинг підходить ідеально, як і в період реабілітації після перенесених операцій і захворювань.

Стретчинг — новий спосіб завжди зберігати здорову поставу, легку ходу, душевну рівновагу, молодість душі і тіла. Це комплекс вправ для тих, хто стежить за своїм здоров’ям і підтримує форму, без зайвого навантаження на серце.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.