Стресова лихоманка або іспит «на носі»

«… Я схудла за час підготовки до вступних іспитів в інститут, мені нічого не хотілося їсти, мама змушувала насильно ». «Ночами схоплювався з ліжка і весь час думав, здам Чи я іспит з математики?». Якого б напрямки не були іспити, з математики, російської чи англійської, і в якому навчальному закладі здавалися, будь то вуз, технікум або школа — це серйозна психологічна струс організму. І не дивно, що за час іспитів багато втрачають апетит, сон, раптово хворіють вірусними захворюваннями, загострюються хронічні хвороби, фізично слабшають. Де знайти оптимальний варіант запобігання стресового стану?

Що таке стрес?

У 1936 році канадським фізіологом Гансом Сельє вперше був застосований термін «стрес» і згодом вийшла книга «Стрес без дистресу». За його дослідженнями стрес — це «органічне, фізіологічне, нервово-психічний розлад, а саме порушення обміну речовин, викликане дратівливими чинниками». Екстремально-складні ситуації в процесі діяльності людини викликають в ньому психологічну напругу. При стресі в кров йде викид адреналіну, серце б’ється швидше, збільшується приплив крові в головний мозок.

В одній зі шкіл провели медичне обстеження підлітків перед іспитами і виявили у багатьох підвищення артеріального тиску до позначки 170-180 мм рт.ст., а пульс доходив до120-130 ударів на хвилину. Які фактори діють на підлітків, викликаючи стрес? Статистика опитування показала, що 49% бояться отримати погану оцінку, 21% — «непритомніє» перед екзаменатором, 11% просто не впевнені в собі, 10% через фізичного стану і тільки 8% — «нехлюї», тобто підлітки з низьким рівнем знань.

Не треба боятися!

Зверніть увагу, тільки 8% з низьким знанням, а інші «злякалися». Прислухайтеся до ради китайського аристократа з царства Вей Ши Юй: «Якщо у вас трусяться руки перед екзаменом з каліграфії, то вам не варто намагатися копіювати почерк стародавніх майстрів — краще спробуйте перейняти їх дух». Наші мами і тата вірили в деякі народні прикмети, наприклад, покласти «п’ятачок» під п’яту, перед сном «нафарширувати» подушку підручниками, дати завдання рідним весь день тебе лаяти. З народною мудрістю не посперечаєшся, але краще застосувати поради лікарів і психологів.

Головне — режим дня

Харчування, навчання, відпочинок. Чи не сплановане час веде до втрачених можливостей і фізичної втоми. Одна мама поділилася своїм досвідом: «Для нас, батьків, важливий не тільки екзаменаційний результат, але і здоров’я дитини. Порадившись з лікарем, я склала домашнє меню, де основне місце відвела вітамінам »Погодьтеся, такі продукти як свіжовичавлені соки, салати, каші, молочні продукти і, звичайно, риба є фундаментальними цеглинками для організму, включіть у ваш раціон чорний шоколад, тільки не перестарайтеся у вживанні. Чашкою кави побалуватися можна, але тільки одній, так як з точки зору науки надлишок кофеїну в організмі веде до зворотної реакції, «стомленою сонливості».

Відпочинок важливий

Спіть не менше 8-9 годин, денний сон теж не завадить. Це відновлення нервових клітин, зняття напруги з усіх членів, упорядкування вчиненого за день. Ні в якому разі не займайтеся «зубрінням», читайте необхідний матеріал неначе фотографуєте. Наш організм — це ми самі. Довіряйте йому і він ніколи вас не підведе! Але турботу проявити потрібно, займатися інтенсивним розумовою працею потрібно не більше 6-8 годин, встановивши заняття по 40 хвилин. У перервах послухайте в приємну музику, тільки не важкий рок, він негативно діє на мозок. Танці також не завадять, це здоровий фізичний настрій, медитація — настрій моральний.

І головне — не думайте про майбутній день як про кінець світу. Запам’ятайте, ви нормальна особистість з потрібним багажем знань. День іспиту — це не перевірка особистості, а просто підтвердження розумового потенціалу. А ви добре займалися впродовж достатнього часу, щоб зібрати потрібну. І нічого страшного, якщо на іспиті ви щось забули, головне, що ви вже вирішуєте, а відповідь прийде в потрібний момент. Самонавіювання не завадить, думайте про себе тільки позитивно: «Я розумниця, я все здам!», Я спокійний і всі мої вміння проявлять себе »… Дихайте рівно і розслабтеся.

Обов’язково перед іспитом виділіть більше часу для відпочинку, можете навіть сходити в театр, філармонію і лягайте раніше спати. Дванадцять балів, п’ятірка і залік вам забезпечені.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.