Стрес як причина алергічної висипки: бережіть нерви

уртікар, або алергічний висип — червоні сверблячі плями, виникаючі на шкірі. Як правило, причиною виникнення висипу стає алергія на певний лікарський препарат або їду, а також укус комахи. Втім, до виникнення алергічної висипки може привести також інфекція або стрес через сплеск рівня певних хімічних речовин в організмі — наприклад, гістаміну. Гістамін виробляється в організмі при контакті з токсинами або пилком. Як правило, виникнення уртикарии схильні люди, які страждають алергією.

Алергічна висипка

Алергічна висипка може виглядати по-різному, виникаючи на невеликій ділянці шкіри або вражаючи більш значні області шкіри. Розмір ураженої області варіюється від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Крім висипу, уртикарія може супроводжуватися утворенням червоних рубців або пустул. Алергічний висип може виникнути на будь-якій ділянці тіла, будь то руки, ноги або живіт. Згідно зі статистикою, уртикарія вражає приблизно 5% населення в той чи інший момент життя. Чоловіки від алергічного висипу страждають рідше, ніж жінки.

Як правило, алергічний висип тримається на шкірі протягом одного-двох днів, поступово міняючи розміри і розташування. Уртикарія може супроводжуватися набряком. Хронічна уртикарія триває протягом шести тижнів і в 80% випадків не пов’язана ні з однією алергічною реакцією. У рідкісних випадках це розлад може викликати утруднення дихання і шок, проте, як правило, виникнення алергічної висипки нічим не загрожує здоров’ю людини. Виникнення уртикарии у дітей найчастіше пов’язане з вірусною інфекцією.

Стрес як причина алергічної висипки

Вважається, що виникнення алергічної висипки може викликати стрес, однак стрес сам по собі не призводить до утворення уртикарии. Тим не менш, деякі дослідження показують, що емоційна нестабільність і стрес можуть стати причиною виникнення алергічної висипки поряд з екстремальними погодними умовами. Хронічний стрес і постійна напруга у багатьох випадках призводять до появи уртикарии, тому, дбаючи про своє здоров’я, не можна забувати про необхідність розслаблення. Стрес негативно впливає на імунну систему людини і гормональний баланс, тим самим роблячи організм більш уразливим для різних захворювань.

Стрес як причина алергічної висипки — явище досить поширене: так, наприклад, при постійній і напруженій роботі або інтенсивної підготовки до дуже важливого іспиту першою від постійного хвилювання і психологічної напруги страждає саме шкіра. Саме з цієї причини найчастіше і виникають різні шкірні захворювання — акне, екзема, розацеа, псоріаз, вітіліго і уртикарія.

уртікар, викликану стресом, найчастіше лікують за допомогою спеціальних технік розслаблення — наприклад, йоги, медитації, масажу. Такі методи дозволяють зменшити стрес, поліпшити функціонування імунної системи і, як наслідок, захистити організм від шкідливого впливу середовища. Не менш важливі для боротьби зі стресом і збалансований раціон укупі з регулярними фізичними навантаженнями.

Найчастіше жертвами стресу стають жінки, оскільки гормони стресу порушують баланс естрогену і прогестерону в організмі жінки. Викликана стресом алергічний висип може виникнути абсолютно раптово без будь-яких явних причин.

Перш, ніж робити якісь кроки по позбавленню від висипу, необхідно визначити причину виникнення уртикарии — чи пов’язане її поява з алергічною реакцією на певні продукти і медикаменти або ж зі стресом. Дослідження показують, що алергічна реакція викликає висип лише у 5-10% випадків. В інших же випадках першопричиною уртикарии стає саме стрес.

Хронічна уртикарія

Хронічна уртикарія характеризується наявністю алергічного висипу протягом більш ніж шести тижнів і регулярним її появою. В окремих випадках хронічна уртикарія супроводжується набряком.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.