Стрази на зуби: сяючи посмішкою

Моду прикрашати зуби в третьому тисячолітті ввели завсідники світських тусовок і зірки шоу-бізнесу. Вони почали сміливо інкрустувати в них дорогоцінні камені — діаманти, сапфіри, смарагди. Стоматологічна індустрія швидко відреагувала на появу такого тренда і початку популяризувати більш демократичне нововведення — стрази на зуби. Більш доступні за ціною і не вимагають складної установки, вони відразу знайшли масу захоплених шанувальників. У країнах Західної Європи стрази на зуби викликали справжній бум.

Цікаво, що ще індіанці племені майя просвердлювали отвори в своїх зубах і вставляли туди різні коштовні камені. У коханих піратів Карибського моря було прийнято прикрашати свої і без того сліпучі усмішки справжніми діамантами.

Стрази для зубів також отримали специфічну назву — скайси. Іноді стоматологи роблять відмінність між стразами і скайсами, маючи на увазі під першими штучні подоби дорогоцінного каміння, а під другими — металізовані прикраси у формі зірочок, кольорів, фігурок тварин, всіляких символів і так далі. Одними з найбільш якісних вважаються зубні стрази, вироблені з прозорого або сапфірового-блакитного кришталевого скла Swarovski. Їх товщина складає не більше 0,2 міліметра. Звичайні стрази приклеювати до зубів можна: вони вже через кілька днів темніють, втрачають свій блиск, а разом з ним і привабливий вигляд.

Приховуючи плями і нерівності

Зубні стрази обробляються в заводських умовах під комп’ютерним контроем. Це і дозволяє прикрасам надалі зберігати сяйво і лиск під впливом їжі і засобів повсякденного догляду за зубами і порожниною рота — зубних паст, ополіскувачів, освіжувачів, жувальних гумок і так далі. Відполіровані до дзеркального блиску, стрази для зубів здатні створювати чудову гру світла, майже нічим не поступаючись дорогоцінними інкрустаціями. Крім декоративної функції, вони можуть виконувати ще й косметичну, приховуючи дефекти на кшталт пігментних плям, нерівностей та іншого.

Якими б тонкими не опинялися скайси і стрази, вони все одно відчуваються в роті як чужорідні тіла, принаймні, протягом першого часу після установки. Іноді протягом декількох годин вони можуть заподіювати легкий дискомфорт, а потім, якщо установка зроблена професійно, людина до них звикає. Стрази, зроблені з натуральних коштовних каменів, кваліфікований стоматолог обов’язково запропонує встановити на коронку або вінір, щоб не зіпсувати зубну емаль. Відомо, що скайси з діамантів реагують на підвищення температури, у зв’язку з чим можуть виникати больові відчуття. Стразів з кришталевого скла температурні перепади не страшні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.