Стовбурові клітини: на вістрі скандалу

загрузка...

Останнім часом ми постійно зустрічаємо це дивне словосполучення «стовбурові клітини ». Їм приписують чудодійні здібності і дивовижні можливості. Багато готові щиро повірити в те, що стовбурові клітини — панацея. І вони врятують людство від усіх захворювань, включаючи і старість …

Давайте спробуємо трохи розібратися в питанні.

Отже, що таке стовбурові клітини? Всі клітини, які через кілька місяців складуть цілком життєздатний людський організм, походять з однієї-єдиної клітини-зиготи, яка утворюється, коли зливаються сперматозоїд і яйцеклітина. У ній зберігається інформація про всі процеси, які пройде організм протягом усього періоду свого розвитку — до смерті. Ця клітина ділиться, через деякий час вона утворює вже грудочку, що складається з універсальних, неспеціалізованих, клітин. Якщо не вникати в суто медичні подробиці, то якраз вони — притча во язицех безлічі вчених, журналістів та людей, які сподіваються оздоровитися і омолодитися.

Чи стовбурові клітини і дорослої людини? Запас стволових клітин дорослого організму дуже невеликий і поступово виснажується: при народження одна стовбурова клітина зустрічається на 10.000 звичайних, до 20 — 25 рокам — 1 на 100.000, до 30 — 1 на 300.000 — 350.000, до 50 річного віку в організмі вже залишається всього 1 стовбурова клітина на 400.000 — 500.000. Стовбурові клітини в організмі дорослої людини виробляє кістковий мозок. Це основний їх джерело, але далеко не єдиний. Також стовбурові клітини виявлені і в жировій тканині, шкірі, м’язах, печінці, легенях, сітківці ока, практично у всіх органах і тканинах організму.

Що вони можуть? Стовбурові клітини можуть перетворюватися в клітки будь-яких органів. «Отримавши» від регулюючих систем організму сигнали про яку-небудь «неполадку», стовбурові клітини по кров’яному руслу спрямовуються до ураженого органу, відновлюючи практично будь-яке пошкодження, перетворюючись на місці в необхідні організму, спеціалізовані, клітини.

Де беруть стовбурові клітини? Так як в дорослому організмі їх запас малий, то найчастіше застосовують донорські клітини. Як це не сумно, але переважно — це ембріональні клітини. Також для «здобичі» використовують кістковий мозок і жир.

Лікування стовбуровими клітинами застосовують при: ішемічній хворобі серця, інфаркті, інсульті, атеросклерозі, цукровому діабеті, ДЦП, розсіяному склерозі, хронічному простатиті, виразковому коліті, бронхіальній астмі, остеохондрозі, цирозі, артрозі, артриті, псоріазі, дерматиті, екземі. .. Але є невеликий нюанс: справа ця тонка і поки не до кінця вивчене. Крім того, дуже спірне. Частково це проявляється в тому, що в різних медичних центрах обіцяють вилікувати різні хвороби. При чому список хвороб, які не можуть бути вилікуваними, теж варіюються. З особливих плюсів — побічна дія терапії: одночасно з лікуванням відбувається і помітне омолодження. Коли людина лікується, стовбурові клітини вводять якомога ближче до органу, тканини якого необхідно оздоровити. І цей орган починає працювати краще, краще починають працювати і всі основні органи. Краще починають функціонувати всі системи організму, в тому числі і шкірний покрив. Людина не просто виглядає молодше, людина відчуває себе молодим і енергійним!

Косметологія стовбуровими клітинами. В цьому напрямку стовбурові клітини використовують, перш за все, для регенерації та омолодження шкіри. Відбуваються в шкірі зміни відбиваються на її зовнішньому вигляді: відновлюється здоровий колір, підвищується пружність і еластичність, розгладжуються дрібні зморшки, проходить сухість та лущення. При пігментації і рубців після вугрової висипки лікування стовбуровими клітинами надає просто-таки чудодійний ефект. За допомогою цих процедур також можливо реабілітувати шкіру після агресивних впливів і процедур, помилок догляду (фотоповрежденія, дія лазера, хімічних речовин, косметики).

Стовбурові клітини допоможуть повернути блиск, еластичність і здоровий вигляд волоссю, зміцнять нігті.

Але особливо ефективна подібна терапія при лікуванні шкірних захворювань: псоріаз, екземи, опіки, виразки, нейродерміти, дерматити.

Наталія Руденко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.