Стоматит у дитини: терміново до лікаря

Важко знайти інше захворювання, яке викликає стільки болю, неприємностей і так неохоче піддається лікуванню, як стоматит. Дитина неспокійна, дратівлива, постійно плаче, відмовляється від їжі, а у важких випадках і від пиття — як результат, втрачає вагу, сили і настрій. Тривога матері наростає, вона звертається до лікаря. І абсолютно правильно робить.

Анатомо-фізіологічні дані

Рот — початок травного та дихального трактів. Це своєрідні ворота в організм людини. Слизова оболонка порожнини рота виконує важливу захисну функцію і є дзеркалом, що відображає неполадки в організмі, особливо шлунково-кишкового тракту.

У порожнині рота прекрасно уживаються різні види мікроорганізмів. При високому рівні імунітету та цілісності слизової оболонки вони не можуть проявити свої патогенні властивості. Проте все міняється, коли створюються сприятливі умови для розмноження мікробів — знижується резистентність організму або порушується цілісність слизової.

Стоматит, його види

Стоматити — це загальна назва захворювань слизової оболонки порожнини рота. Їх багато, найчастіше у дітей раннього віку зустрічаються кандидозний стоматит (молочниця) і афтозний-виразковий стоматит.

При огляді порожнини рота у дитини з кандидозним стоматитом виявляється яскрава гіперемія слизової, на тлі якої можна побачити біло-жовтий сирнистий наліт, який нагадує кисле молоко. Ступінь його поширеності безпосередньо залежить від ступеня тяжкості захворювання. У початковій стадії наліт легко знімається, не залишаючи поверхні, що кровоточить. На більш пізніх стадіях після зняття нальоту залишаються ранки, що кровоточать.

афтозний-виразковий стоматит характеризується появою на слизовій оболонці дефектів округлої форми у вигляді ранок з рівними краями чи краями з червоною окантовкою, покритих жовто-сірим нальотом. При спробі відокремити наліт від слизової утворюються кровоточать дефекти.

У дітей раннього віку стоматит викликає зміни загального самопочуття. Може підвищитися температура тіла до фебрильних цифр, змінюється склад периферичної крові.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.