Стів Джобс і рак підшлункової залози: все, що ви хотіли знати

Стів Джобс не дав докладних пояснень з приводу відходу з поста глави Aplle. Але одне з можливих пояснень — це повернення раку підшлункової залози. Інсулома — рідкісна форма раку — виліковна. Але вона може повернутися.

Якби у Джобса була найпоширеніша форма раку підшлункової — аденокарцинома, то велика ймовірність, що він помер би незабаром після постановки діагнозу в 2003 році. Але так як він поправився, значить, у нього більш рідкісна форма — нейроендокринна пухлина або карцинома острівцевих тканини (інсулома).

У 2004 році, через дев’ять місяців після постановки діагнозу, Джобсу була зроблена операція з видалення пухлини. У 2009 році він пережив трансплантацію печінки, яку роблять лише невеликій кількості пацієнтів з такою рідкісною формою раку підшлункової залози.

Що таке нейроендокринна пухлина (інсулома)?

Зазвичай прогноз для пацієнта, у якого виявлено рак підшлункової залози, невтішний. Але іноді (в США таких випадків від 200 до 1000 в рік) це виявляється рак острівцевих тканини.

острівцевих клітинам (інсулоціти) — це клітини підшлункової залози, що виробляють гормони. Такий діагноз теж дуже серйозний. Але цей вид раку набагато частіше виявляється виліковним.

Перебіг хвороби залежить від того, який відсоток клітин перетворюється в ракові. Іноді, коли число клітин пухлини збільшується, вони починають виділяти різні гормони. Це може призвести до дивних ефектів, наприклад, нездатності перетравлювати жири або до раптового зростання долонь і ступень. Такі пухлини зазвичай доброякісні.

Іноді клітини інсулома не виробляють гормонів, а значить, не дають дивних ефектів. Але 90% таких пухлин недоброкочественние, а значить, можуть призвести до смертельного результату, якщо не почати лікування.

Чи можна вилікувати інсули?

Самий очевидний спосіб лікування інсулома — хірургічний, кажуть фахівці. Якщо це неможливо, то є варіант хіміотерапії і інші способи контролювати пухлина. Деякі випадки інсулома невиліковні, але пацієнти можуть жити з ним довгі роки. У багатьох випадках при правильному лікуванні пацієнт буде добре почуватися і вести нормальне життя.

Про Джобса повідомляли, що йому була проведена процедура Уіппла. Це кращий вид хірургії в тому випадку, якщо інсулома знаходиться у верхній частині підшлункової залози. Ця операція передбачає видалення підшлункової, частини жовчної протоки, жовчного міхура і частини тонкого кишечника. Іноді віддаляється і частина шлунка. Потім залишилися органи з’єднуються з тонким кишечником.

Чому Стіву Джобсу зробили трансплантацію печінки?

Хоча достеменно відомо, що Джобсу робили пересадку печінки, точні причини невідомі. Як кажуть лікарі, це рідкісний випадок для пацієнтів з інсулома. Справа в тому, що якщо рак не вилікуваний остаточно, таку процедуру не роблять. Щоб трансплантували печінку не була відторгнута, пацієнти все життя беруть іммуноподавляющіе засоби. А в разі нефункціонуючої імунної системи залишилися ракові клітини будуть безконтрольно рости.

Якщо рак повертається, то прогноз для такого хворого несприятливий. Зазвичай це означає, що рак невиліковний.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.