Стилі йоги — як знайти підходящий вам?

Йога — корисний вид фізичних занять, який зміцнює і тіло, і дух. Існує кілька видів йоги, тому кожен сам може вибрати для себе підходящий.

Ананда йога

Цей напрямок йоги поєднує в собі різні фізичні і духовні практики. Основне завдання ананда йоги — очистити і наповнити енергією організм і свідомість людини, щоб підготувати їх до медитації. Кожна асана цього стилю йоги розглядається як спосіб розширити самоусвідомлення. У процесі використовуються різні афірмації — це ще одна відмінна риса ананда йоги.

Прихильники цього стилю йоги практикують так звані енергетичні вправи, під час яких напружуються і розслабляються певні частини тіла, а виконувані одночасно дихальні вправи наповнюють їх енергією.

Аштанга йога

Аштанга, ймовірно, один з найскладніших стилів йоги в плані інтенсивності навантажень, яких він потребує. Завдання аштанга йоги — розігріти організм настільки, щоб почався активний виведення токсинів з тканин. Крім того, звичайно, цей стиль йоги розвивається гнучкість і витривалість.

Інтегральна йога

Інтегральна йога поєднує в собі різні практики йоги, в тому числі, асани, пранаяма, неегоістічное служіння, молитви, медитації, самоаналіз. Найбільшу увагу тут все ж приділяється медитаціям, а не фізичним вправам. Заняття інтегральної йогою досить чітко структуровані. Вони тривають 75 хвилин, 45 з яких присвячується асанам, дихальним вправам і глибокого розслаблення. Заняття закінчуються медитацією.

Айенгар-йога

Основне завдання Айенгар-йоги — корекція структурного дисбалансу у фізичному тілі людини. Інструктори з цього стилю йоги приділяють особливо пильну увагу тому, як під час виконання вправи розташовані ступні, руки, таз і хребет. Через такої уваги до деталей заняття проходять в повільному або помірному темпі, і з цієї ж причини освоїти Айенгар-йогу самостійно практично неможливо. Дихальним вправам в Айенгар-йоги приділяється не так багато часу, як у деяких інших стилях йоги.

Кріпалу-йога

Цей стиль йоги часто описують як «медитацію в русі». Під час виконання асан приділяється увага не тільки фізичному, але і емоційному стану людини. Кожна асана виконується протягом тривалого часу, що дає можливість виявити свої емоційні блоки і позбутися від них. Одне з основних завдань кріпалу-йоги — навчитися довіряти мудрості свого тіла, тому тут вітаються спонтанні пози, які людина може приймати під час занять, прислухаючись до власного тіла.

Кундаліні йога

Це давня практика, одним з основних завдань якої є вивільнення кундаліні — резервуара енергії, що зберігається в організмі людини. За допомогою дихальних вправи, асан, мантр і медитацій цю енергію свідомо направляють через чакри, або розташовані вздовж хребта енергетичні центри.

Сівананда йога

П’ять основних практик сівандада йоги — асани, дихальні техніки, глибока релаксація, вегетаріанська дієта, позитивне мислення і медитація. Як правило, кожне заняття сівананда йогою складається з серії дихальних вправ, асани «вітання сонця», серії з 12 класичних вправ йоги, і релаксації. Кожне заняття починається і закінчується читання мантр або молитвою.

Вінійога

Вінійога — щось середнє між скрупульозно точної Айенгар-йогою і вимагає сильного фізичного напруження аштанга йогою. Асани підбираються залежно від потреб і здібностей кожного учня, при цьому враховуються статура, емоційні потреби, культурні особливості, і власні побажання людини. Правильне дихання в вінійоге вважається більш важливим, ніж техніка виконання вправ.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.