Стерилізація — може бути і тимчасової

Усі методи контрацепції засновані або на запобіганні запліднення, або на запобіганні імплантації заплідненої яйцеклітини в стінки матки. Постійно розробляються і тестуються нові засоби контрацепції, але, жаль, жоден з них, крім помірності, не є ефективним на 100%.

Постійні методи контрацепції (хірургічна стерилізація)

Стерилізація вважається постійним метод контрацепції. У деяких випадках стерилізація може бути оборотна, але успіх цієї процедури не гарантується. З цієї причини стерилізація рекомендується тільки чоловікам і жінкам, які не мають наміру мати дітей в майбутньому.

Вазектомія

Вазектомія є формою стерилізації чоловіків. Вазектомія перешкоджає виходу сперми з пеніса при еякуляції під час статевого акту.

вазектомії звичайно виконує уролог або хірург. У ході процедури, яку проводять під місцевою анестезією, від яєчок від’єднують семявиносящих протоки; операцію проводять через два невеликі отвори в мошонці. Після вазектомії протягом деякого часу зберігаються хворобливість і синці в області шва.

Вазектомія не впливає на ерекцію і кількість рідини, яка викидається під час еякуляції. Після того, як чоловік пройшов вазектомію, йому потрібно протягом використовувати додатковий засіб контрацепції до тих пір, поки в еякуляті зовсім не залишиться сперми. Зазвичай це відбувається через 10-20 еякуляцій.

Відновлення здатності до запліднення після вазектомії можливо, але ця процедура є дорогою, і її ефективність не гарантується. Тому вазектомії слід розглядати як одну з форм стерилізації.

вазектомії не захищає чоловіка або його партнерів від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Перев’язка маткових труб

Перев’язку маткових труб проводять як під загальним, так і під місцевим наркозом; як правило, це амбулаторна процедура. Хірург використовує одну з декількох можливих процедур для доступу до маткових труб. Лапароскопія — це процедура, при якій робиться маленький надріз трохи нижче пупка. Через це надріз вставляється лапароскоп, який дозволяє бачити і оперувати маткові труби. Мінілапаротомія — операція, в ході якої надріз роблять в нижній частині живота; найбільш часто цей метод використовується, коли перев’язку маткових труб роблять незабаром після пологів.

Потім маткові труби блокують тим або іншим способом — перев’язують, перерізають, або припікають. Тривалість процедури коливається від 10 до 45 хвилин.

Серед побічних ефектів перев’язки маткових труб — інфекції, кровотечі, і різні ускладнення, пов’язані з загальним наркозом.

Після процедури яйцеклітини більше не зможе переходити з яєчників в матку, а значить, запліднення стане неможливим. Перев’язка маткових труб в нормі не робить ніякого впливу на менструальний цикл або вироблення гормонів в організмі жінки.

Відновлення фертильності після перев’язки маткових труб можливо, і зазвичай з більшою ймовірністю успіху, ніж у чоловіків, які пройшли вазектомію.

Як і вазектомія, перев’язка маткових труб не захищає жінку і її партнерів від захворювань, що передаються статевим шляхом. Крім того, перев’язка маткових труб не є абсолютно надійним контрацепції, так і після процедури зберігається невелика ймовірність завагітніти. Вагітність після перев’язки маткових труб настає менш, ніж у 2% жінок, і, як правило, чим молодше жінка, яка пройшла цю процедуру, тим більше ймовірність вагітності.

В останні роки деякі фахівці стали звертати увагу на те, що жінки, яким зробили перев’язку маткових труб, часто скаржаться на порушення менструального циклу, припливи жару, перепади настрою. Передбачається, що це пов’язано з порушеним в результаті процедури припливом крові до яєчників. Крім того, відзначаються випадки, коли перев’язка маткових труб впливає на сексуальну поведінку та емоційне здоров’я жінок. Однак проведене кілька років дослідження за участю 9500 жінок не змогло підтвердити наявність зв’язку між появою цих симптомів і перев’язкою маткових труб.

Гістероскопічна стерилізація

Гістероскопічна стерилізація — це нехірургічна форм постійної контрацепції. За допомогою лапароскопа, через шийку матки, лікар вводить в маткові труби спіралі довжиною 4 см. Протягом наступних місяців ці спіралі обростають тканиною, які утворюють пробки, запобігають проникнення яйцеклітин в матку.

Процедура займає близько тридцяти хвилин, і зазвичай вимагає застосування лише місцевої анестезії. Протягом трьох місяців після процедури потрібно користуватися додатковими методами контрацепції.

Це форма контрацепції постійна і необоротна. Приблизно в 6% випадків у жінок після Гістероскопічна стерилізації спостерігаються побічні ефекти, переважно пов’язані з неправильним розташуванням спіралей.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.