Степ-аеробіка — можливість швидко спалити калорії

Степ-аеробіка (в перекладі з англ . step означає «крок») — це ритмічні вправи на всі м’язи тіла, що виконуються на спеціальній платформі. Степ-аеробіка схожа на традиційну аеробіку, за винятком того, що в ній використовується степ-платформа, висота якої варіюється від п’ятнадцяти до тридцяти сантиметрів, залежно від спортивної підготовки. У середньому, заняття степ-аеробікою триває близько п’ятдесяти хвилин, за цей час спалюється 250-400 калорій. Основний упор під час тренування робиться на м’язи ніг, але м’язи рук і плечового поясу також задіяні, що дозволяє спалити більше калорій, досягти гармонійного розвитку тіла і придбати грацію руху. Заняття (особливо групові) зазвичай проводяться під музику. Це дозволяє створити відповідний настрій, задати загальний ритм і мотивувати до виконання вправ.

Початківцям краще використовувати степ-платформу заввишки п’ятнадцять-двадцять сантиметрів, а для більш досвідчених підійде тридцятисантиметровий платформа. На цю платформу потрібно спочатку підніматися, а потім спускатися в ритмі музики. Щоб уникнути монотонності, вправа чергують з танцювальними рухами і елементами східної гімнастики. Для занять степ-аеробікою рекомендована спортивне взуття на гумовій підошві.

Починаємо заняття степ-аеробікою

Гарна постава і правильне виконання кроків дуже важливо для досягнення бажаного результату і запобігання травм. Гарна постава — це піднята голова та опущені плечі. М’язи сідниць і живота повинні бути напружені, спина повинна залишатися прямою. Коліно можна піднімати не більше, ніж на дев’яносто градусів. Новачкам краще починати заняття степ-аеробікою в групі, під керівництвом інструктора. Якщо ви ніколи раніше не займалися степ-аробікой, почніть з самого першого рівня, навіть якщо у вас хороша загальна фізична підготовка чи ви займаєтеся спортом. На заняттях початкового рівня інструктор демонструє кроки і рухи, пояснює термінологію і часто повторює комплекси вправ, щоб новачки їх запам’ятали. Заняття більш просунутого рівня проходять інтенсивно, темп дуже швидкий, і ви будете відставати, якщо не знаєте рухів і термінології.

При установці степ-платформи стежте за тим, щоб навколо залишалося багато місця. Хоча платформа використовується в більшості вправ, деякі вправи виконуються прямо на підлозі. Навіть при виконанні вправ на степ-платформі потрібно залишити близько метра з кожного боку. Крок потрібно робити по центру платформи, причому таким чином, щоб зі степпери (так іноді називають степ-плафторму) стикалася вся підошва. Згодом ви навчитеся правильно «крокувати» і будете виконувати рухи автоматично, навіть не дивлячись униз. Ногу слід опускати якнайближче до платформи, наскільки вам зручно. Заняття стер-аеробікою часто проводяться перед дзеркалом, що дозволять простежити за правильністю виконання вправ і поставою.

Якщо ви не хочете відвідувати групові заняття, можете займатися степ-аеробікою будинку. Але для цього вам знадобиться навчальний DVD-диск, степ-платформа, м’яч і дві невеликі гантелі, які дають потрібну навантаження на плечовий пояс. Подбайте про те, щоб навколо степ-платформи залишалося достатньо місця для маневру. Індивідуальні заняття степ-аеробікою можуть бути не менш веселими та енергійними, ніж тренування в групі, потрібно лише вивчити рухи і підібрати правильну музику

Рухи степ-аеробіки

Базовий рух степ-аеробіки — це підйом однієї ноги на платформу з її подальшим опусканням у вихідне положення, після чого рух повторюється для іншої ноги. На перший погляд здається, що це дуже просто, але спробуйте повторити вправу кілька разів, і втому м’язів ніг.

Музика і танцювальні рухи допомагають оживити тренування і уникнути монотонності. Так, ви можете згинати руки з гантелями в ліктях для зміцнення біцепсів або поступово нарощувати інтенсивність рухів. Однак всі рухи степ-аеробіки грунтуються саме на базовому кроці. Для того, щоб навчитися координувати рухи рук і ніг, буде потрібно час, тому запасіться терпінням і не поспішайте. Якщо щось не виходить з першого разу, зупиніться і поверніться до базовим рухам. Ніколи не змушуйте себе заходити надто далеко і не намагайтеся, умовно кажучи, стрибнути вище голови.

До основних термінів степ-аеробіки відносяться: базовий крок, А-крок, крок по діагоналі, крок вгору, крок вниз, приставний крок, крок з поворотом і так далі. Словом, всі можливі варіації базового кроку.

Користь степ-аеробіки

Як і всі інші види аеробних тренувань, степ-аеробіка чудово підходить для спалювання зайвого жиру і калорій. Вона також спрямована на тренування м’язів серця, але дозволяє досягти набагато більшого навантаження, завдяки чому результати з’являються набагато швидше (ефект від занять степ-аеробікою помітний вже через півтора місяці регулярних тренувань). Степ-аеробіка показана людям будь-якого віку, проте якщо у вас проблеми з колінами, може знадобитися більш низька степ-платформа.

Степ-аеробіка має численні переваги в порівнянні з іншими фітнес-програмами. Крім традиційного загальнозміцнюючого і розвиваючого ефекту, степ-аеробіка забезпечує здорове стабільне схуднення. Вона також допомагає стимулювати кровообіг у всьому тілі і знижує артеріальний тиск. Заняття степ-аеробікою позитивно покращують не лише фізичне, а й психічне стан, знижують рівень депресивності і тривожності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.