Статевий герпес — вилікуватися неможливо?

Статевий або генітальний герпес — це захворювання, що передається статевим шляхом, яке спостерігається як у чоловіків, так і у жінок. Його збудником в більшості випадків є вірус простого герпесу другого типу. Інфікована людина може бути заразним, навіть якщо у нього відсутні явні ознаки захворювання. Як правило, після першого нападу захворювання вірус герпесу залишається неактивним протягом багатьох років.

В даний час не існує ліків, за допомогою якого можна було б повністю позбутися від статевого герпесу, але є засоби, що дозволяють полегшити його симптоми. Презервативи є єдиним ефективним засобом для захисту від статевого герпесу.

Симптоми

Більшість людей, що заразилися статевим герпесом, ніколи про це не дізнаються, так як у них відсутні симптоми цього захворювання. Іноді симптоми можуть бути настільки незначними, що хворі їх не помічають.

Якщо ж симптоми статевого герпесу з’являються, але спочатку це, як правило, біль і печіння, які виникають протягом декількох тижнів після зараження. Ще кілька днів потому з’являються маленькі червонуваті або білі пухирі. Коли вони лопаються, вони протягом деякого часу гнояться або кровоточать, а потім покриваються скоринкою. Ще через деякий час вони проходять, не залишаючи на шкірі ніяких слідів. У жінок ці пухирі з’являються переважно у піхві, на зовнішніх геніталіях, шийці матки, а також в області ануса або на стегнах. У чоловіків симптоми статевого герпесу виникають на пенісі, мошонці, на стегнах і навколо ануса і, в деяких випадках, всередині уретри.

Поки зберігаються симптоми інфекції, людина може відчувати біль при сечовипусканні, а також хворобливість і підвищену чутливість в області геніталій. Перший напад статевого герпесу може супроводжуватися такими симптомами, як головний і м’язовий біль, жар та запалення лімфатичних вузлів в області паху.

Тригерами повторних загострень статевого герпесу можуть стати стрес, втома, різні захворювання, хірургічна операція, менструація.

Якщо у вас з’явилися ознаки статевого герпесу, зверніться до лікаря. Необхідно виключити інші захворювання, що передаються статевим шляхом, у яких можуть бути схожі симптоми.

Причини

Статевий герпес може бути викликаний двома типами вірусу герпесу:

 • Вірус простого герпесу першого типу. Як правило, він викликає поява так званої застуди на губах, але може поширюватися на геніталії під час орального сексу.
 • Вірус простого герпесу другого типу. Це найпоширеніший збудник статевого герпесу. Він передається під час статевого акту або при зіткненні геніталій.
 • Оскільки вірус простого герпесу швидко вмирає, опиняючись поза тілом, заразитися ним одного з інфікованою людиною туалету, рушники і так далі, практично неможливо. Найбільш схильні до зараження статевим герпесом люди, які мають багато сексуальних партнером. Крім того, жінки заражаються їм дещо частіше, ніж чоловіки.

  Ускладнення

  У статевого герпесу можуть бути наступні ускладнення:

 • Інші захворювання, що передаються статевим шляхом. Ранки на шкірі, що з’являються під час загострень статевого герпесу, збільшують вірогідність зараження різними ЗПСШ, включаючи ВІЛ.
 • Інфікування новонародженого. Якщо під час пологів у матері спостерігається активна фаза статевого герпесу, вона може заразити цим вірусом дитини. Це може привести до пошкодження головного мозку, сліпоти і смерті новонародженого.
 • Порушення роботи сечовивідної системи. Іноді статевий герпес викликає запалення уретри, через що протягом декількох днів пацієнт може спорожняти сечовий міхур тільки за допомогою катетера.
 • Менінгіт. У рідкісних випадках статевий герпес призводить до запалення спинномозкової рідини і мембран, які знаходяться навколо головного і спинного мозку.
 • Запалення слизової оболонки прямої кишки (проктит). Це ускладнення статевого герпесу найбільш часто розвивається у чоловіків, які практикують гомосексуальний секс.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.