Статеві інфекції — які з них найбільш небезпечні?

Статеві інфекції — це інфекції, які передаються від одного особи іншій через незахищений секс та, іноді, при контакті геніталій, наприклад, під час прелюдії. Якими вони бувають?

Хламідіоз

Хламідіоз є однією з найбільш поширених статевих інфекцій в світі. У більшості людей, які заражаються хламідіозом, відсутні будь-які симптоми і вони або ніколи не дізнаються, що заражені, або дізнаються з результатів аналізи, зробленого з іншого приводу. У рідкісних випадках хламідіоз може викликати такі симптоми, як біль при сечовипусканні, незвичні виділення та, у жінок, кровотечі між місячними, або після сексу.

хламідіоз легко діагностувати за допомогою аналізу сечі або мазка. Ця статева інфекція легко піддається лікуванню антибіотиками, але за відсутності лікування може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Генітальні бородавки

Генітальні бородавки — це невеликі нарости, які з’являються на статевих органах або в області ануса. Це — результат інфекції, викликаної вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Для зараження ВПЛ проникаючий сексуальний контакт не є необхідним; інфекція може передаватися просто в результаті контакту шкіри з шкірою.

Існує кілька способів лікування генітальних бородавок, включаючи використання спеціальних мазей і кріотерапію (заморожування бородавок).

Генітальний герпес

Збудником генітального герпесу є вірус простого герпесу.

Після зараження вірус більшу частину часу залишається неактивним. Певні тригери можуть активувати вірус, викликаючи появу хворобливих пухирів на геніталіях і прилеглих областях.

Повністю вилікувати генітальний герпес неможливо, але його симптоми можна ефективно контролювати за допомогою противірусних препаратів.

Гонорея

Гонорея — це бактеріальна інфекція, яка може викликати незвичайні виділення з пеніса і / або піхви, і біль при сечовипусканні.

Вона діагностується за допомогою аналізу мазка, і досить швидко лікується антибіотиками. При тривалій відсутності лікування гонорея може привести до серйозних ускладнень, включаючи безплідність.

Сифіліс

Сифіліс — це бактеріальна інфекція, яка на першому етапі свого розвитку викликає появу безболісного, але дуже заразного шанкра на геніталіях або в порожнині рота. Через два-шість тижнів шанкр зникає.

Вторинні симптоми, такі як шкірний висип і біль у горлі, з’являються ще через кілька тижнів, і незабаром теж зникають, після чого протягом деякого часу у сифілісу відсутні симптоми.

При ранній діагностиці сифіліс можна легко вилікувати за допомогою антибіотиків — як правило, застосовуються ін’єкції пеніциліну. Однак за відсутності своєчасного лікування сифіліс може викликати серйозні ускладнення, такі як інсульт, параліч і сліпота; у найважчих випадках він призводить до смерті пацієнта.

ВІЛ

Цим вірусом можна заразитися під час незахищеного сексу, а також при використанні заражених голок для введення ін’єкційних наркотиків.

Вірус послаблює здатність організму боротися з інфекціями і раком. Вилікувати ВІЛ неможливо, але є ліки, які дозволяють ВІЛ-інфікованим прожити довге і здорове життя.

Трихомоніаз

Трихомоніаз — ще одна дуже поширена статева інфекція. У жінок ця інфекція може викликати свербіж і болючість в піхву, в також аномальні вагінальні виділення. У чоловіків трихомоніаз часто стає причиною болю після сечовипускання і / або еякуляції.

Лобкові воші

Лобкові воші — це мікроскопічні комахи, які живуть в лобкових волоссі і викликають свербіння і червоні плями на шкірі.

Як правило, з ними можна успішно впоратися за допомогою безрецептурних ліків.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.