Статеве виховання: як говорити з дитиною шкільного віку про секс

Розмова з дитиною про секс не повинен перетворюватися на монолог . Прислухайтеся до дитини, ловіть його невербальні сигнали, які підкажуть вам, що повинен знати ваш син або дочка, і коли саме. Статеве виховання часто починається з вивчення анатомії, пізнання маленькою дитиною власного тіла. Але вже з шести — семи років дитина починати ставити конкретні запитання про секс, які можуть поставити батьків у глухий кут, якщо вони своєчасно не підготуються. Не знаєте, що сказати? Скористатися коротким керівництвом, щоб краще підготуватися до розмови про секс з дитиною. Отже, як краще обговорювати сексуальні стосунки з дитиною шкільного віку.

Чекайте докладних розпитувань

Малюків і дошкільнят нерідко цілком влаштовує розпливчасті відповіді на питання про те, звідки беруться діти. Але діти шкільного віку, як правило, задають більш конкретні питання про зв’язок між сексуальністю, стосунками дорослих і звідки беруться діти. Коли питання дитини про секс стають все більш складними і конкретними — і викликають у вас все більше незручності — ваш син або дочка можуть звернутися з ними до друзів або інших джерел інформації.

Якщо дитина шести — десяти років просить розповісти йому про секс, запитаєте, що йому вже відомо. Розвійте омани, які встигли сформуватися у дитини, і досить докладно розкажіть йому про те, чого він не знає. Якщо після вашої розповіді у дитини з’являться конкретні питання, постарайтеся відповісти на них максимально відверто і докладно. Не смійтеся над питаннями дитини і не використовуйте евфемізми для позначення статевих органів (називайте речі своїми іменами), інакше дитина може подумати, що в такому природному занятті, як секс, є щось ганебне, і ці частини тіла не можна обговорювати.

Зразкові питання, які може задати дитина

 • Що таке ерекція? Як ви можете пояснити: «У нормальному стані пеніс у хлопчиків м’який та розслаблений. Але іноді він напружується, твердне і збільшується. Це і називається ерекцією ». Поясніть, що ерекція може відбутися мимовільно, коли хлопчик спить або коли до його пеніса торкаються. Можливо, варто розповісти дитині про еротичні («мокрих») снах.
 • Що таке менструація? Як ви можете пояснити: «Менструація означає, що дівчинка достатньо доросла, щоб завагітніти». Поясніть дитині, що менструація є важливою частиною репродуктивного циклу жінки. Детально розкажіть дочки, чому відбувається кровотеча, поясніть, що в ньому немає нічого страшного, і порадьте засоби жіночої гігієни, якими можна користуватися.
 • Як чоловік і жінка займаються сексом? Якщо ваша дитина задається питанням про практичну сторону сексу і його не дуже цікавлять, звідки беруться діти, будьте з ним відверті. Як ви можете пояснити: «Чоловік вводить пеніс у піхву жінки». Подумайте про використання книги з ілюстраціями або освітнього відеокліпу, щоб допомогти дитині зрозуміти.
 • Чи можуть займатися сексом дві жінки? Або двоє чоловіків? Ви можете обмежитися простим поясненням: «Так. Існує багато типів інтимних відносин ». Якщо дитина хоче знати більше, ви можете скористатися цією можливістю, щоб пояснити йому, як важливо поважати приватне життя інших людей, або поділитися своїми думками про гомосексуалізм.
 • Що таке мастурбація? Як ви можете пояснити: «Мастурбація — це коли хлопчик чи дівчинка чіпають свої статеві органи». Розкажіть дитині, що в мастурбації немає нічого ганебного або поганого, але поясніть, що робити це можна тільки на самоті, коли поруч немає сторонніх.
 • Навіть якщо ви відчуваєте некомфортно, не припиняйте розмову, поки не задовольните цікавість дитини. Пам’ятайте, що таким чином ви готуєте грунт для відвертих і чесних розмов в майбутньому. Подумайте, хто краще зможе виховувати і просвітити вашої дитини — ви чи телебачення, Інтернет і його приятелі?

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.