Статеве виховання дітей восьми-дванадцяти років: серйозне питання

Говорити з дитиною про продовження роду на прикладі пташок і бджілок, коли йому п’ять років, — одна справа, і зовсім інша — повторити цей подвиг, коли дитині десять, і він точно знає, що лелека не має ніякого відношення до його появи на світ. Швидше за все, в цьому віці у відповідь на ваші спроби почати розмову про секс ви побачите гримасу відрази. Але ця реакція — прояв збентеження, вона цілком природна для дітей восьми-дванадцяти років, часто сприймають секс як щось огидне і ганебне.

Психологи запевняють, що в допубертатном віці всі діти проходять через цю стадію. Дуже важливо продовжувати статеве виховання в цей період, хоча для батьків це може бути досить болісно.

Але не тільки діти корчать пики при згадці сексу. Багато батьків вважають обговорення сексуальної поведінки зайвим, або просто соромляться говорити на цю тему з дитиною, відкладаючи відверта розмова «до кращих часів». Якщо це ваш випадок, знайдіть хорошу книгу зі статевого виховання, вивчіть її і поговоріть з дитиною, поки не занадто пізно.

Правильна інформація

Саме зараз потрібно сісти і поговорити з дитиною про секс, тому що, на думку психологів, «діти у віці восьми-дванадцяти років найбільше потребують інформації, і це найважливіше час, щоб поговорити. Вони схильні до впливу телебачення і домислів про секс, які чують в школі від однолітків, тому батькам потрібно втрутитися. І хлопчики, і дівчатка повинні знати про розвиток вторинних статевих ознак, про те, що в період статевого дозрівання можуть додати у вазі, так що не можна дражнити когось «товстим» або «худим». Потрібно також культивувати в дитині прагнення до турботи про особисту гігієну.

Безумовно, обговорювати сексуальне здоров’я з дітьми непросто, тому що вони бентежаться, ця тема здається їм сороміцької і смішний. Але не потрібно відступати — насильно посадіть дитину поруч і розкажіть все, що йому потрібно знати. Закінчивши, попросіть його переказати почуте, щоб дізнатися, що він насправді зрозумів.

І коли, нарешті, важлива розмова залишився позаду, зітхніть з полегшенням і пишаєтеся собою. Відверте довірче спілкування з дитиною, основу для якого ви заклали, буде приносити плоди ще багато-багато років. Якщо ви з раннього дитинства відверто і чесності говорили з дитиною на серйозні теми, можете не сумніватися, що перехідний вік дасться йому набагато легше, ніж його одноліткам. Він буде дивитися на сексуальне життя в майбутньому з оптимізмом і радістю, а не з тривогою і страхом, як багато підлітків.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.