Старіння шкіри — від чого воно залежить?

загрузка...

Вчені виділяють два типи старіння — внутрішнє і зовнішнє. Перше обумовлено, переважно, спадковістю, друге — численними факторами навколишнього середовища.

Внутрішнє старіння

Внутрішнє старіння, або природне старіння — це тривалий процес, який в нормі починається, як правило, після 25 років. Колаген в шкірі починає вироблятися повільніше, а еластин, речовина, що забезпечує еластичність шкіри, поступово змінює свої властивості, через що шкіра стає менш пружною. Омертвілі клітини епідермісу злущуються не так швидко, як раніше, і оновлення шкіри відбувається повільніше. Хоча всі ці зміни починаються в такому молодому віці, їх результати можуть залишатися непомітними протягом одного або двох десятиліть.

Ознаки внутрішнього старіння:

 • Поява зморшок
 • Потоншення шкіри
 • Зменшення кількості підшкірного жиру, в результаті чого щоки стають впалими, а шкіра на обличчі і не всім тілі — помітно менше пружною
 • Кісткова маса зменшується, через що кістки не можуть служити повноцінним каркасом для шкіри і шкіра обвисає
 • Шкіра стає сухою, часом з’являється свербіж шкіри
 • Порушується потовиділення, і, як результат, шкіра не може належним чином охолоджуватися
 • Поява сивини
 • Випадання волосся на голові
 • Поява небажаного волосся, наприклад, на обличчі
 • Те, як швидко починається і розвивається процес старіння, залежить від генів. Хтось помічає перші сиві волосся в двадцять з невеликим років, хтось — лише після сорока років. Пацієнти з синдромом Вернера, рідкісним вродженим порушенням, при якому процес старіння відбувається значно швидше звичайного, вже в 30 років виглядають як люди похилого віку. Їх волосся сивіє і рідшають ще в підлітковому віці, а після двадцяти років може з’явитися катаракта. Середня очікувана тривалість життя для таких пацієнтів становить 46 років. На щастя, це порушення зустрічається вкрай рідко і в більшості людей процес старіння йде значно повільніше.

  Зовнішнє старіння

  Безліч факторів навколишнього середовища, роблячи вплив на організм, разом з генетичною схильністю, можуть викликати передчасне старіння шкіри. Зокрема, значний вплив чинять сонячні промені, міміка, сила тяжіння землі, поза, в якій людина спить, куріння.

  Сонце

  Якщо ви кожен день проводите на сонці хоч би декілька хвилин, не вживаючи заходів для захисту від ультрафіолетових променів, з роками це може викликати помітні зміни шкіри. Веснянки, вікові плями, «павучки» або «зірочки» з тонких капілярів, огрубіла, суха, в’яла шкіра, а також рак шкіри — все це може стати наслідками дії сонячного проміння.

  «Фотостаріння» — цей термін дерматологи використовують для опису старіння, викликаного впливом сонячних променів. Ступінь, в якій людина піддається фотостаріння, залежить від кольору його шкіри і від того, як багато часу він проводив на сонці, не користуючись сонцезахисними засобами. Найбільш помітні ознаки фотостаріння у людей зі світлою шкірою.

  При повторюваному протягом тривалого часу впливі сонячних променів шкіра втрачає здатність до регенерації. Дослідження показали, що при частому дії ультрафіолетових променів відбувається руйнування колагену, а також порушення його синтезу. Сонце виявляє руйнівний вплив і на еластин, роблячи шкіру менш пружною.

  Міміка

  Кожен раз, коли людина змінює вираз обличчя, під верхнім шаром його шкіри утворюються жолобки, поглиблення, завдяки яким на шкірі з’являються складки, які характеризують різні вирази обличчя. Коли шкіра старіє і втрачає еластичність, ці складки не можуть кожен раз розгладжуватися, і стають постійними зморшками. Так що, якщо ви своєю мімікою не заробляєте собі на хліб, мабуть, варто спробувати користуватися нею хоча б трохи менше.

  Гравітація

  Сила тяжіння Землі робить на нас вплив протягом усього життя. До п’ятдесяти років, коли еластичність шкіри різко зменшується, ефекти гравітації стають найбільш помітні. Саме під її впливом подовжуються вуха, обвисають повіки, а нижня губа випинається так, що її доводиться підтискати.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.