Спринцювання — суперечлива процедура

загрузка...

Спринцювання — це лікувально-профілактична процедура, яка полягає в промиванні піхви розчинами лікарських речовин з лікувальною метою. До них відносяться відвари трав, розчини лікарських препаратів. Також спринцювання використовується деякими жінками для запобігання небажаній вагітності, при цьому застосовується розчин спермицида.

Дуже часто цей спосіб контрацепції підводить, оскільки він не здатний видалити всю сперму, яка надходить в організм жінки при потужному її викиді і досягає недоступні для спринцювання місця, наприклад, шийка матки, маткові труби. Навіть проведення спринцювання відразу після статевого акту не гарантує очікуваного ефекту, оскільки швидкість руху сперматозоїдів велика. Також не варто забувати, що використання розчинів сильної концентрації може пошкодити слизову оболонку піхви. А адже найчастіше використовують саме концентровані розчини в надії запобігти настанню небажаної вагітності.

Не варто думати, що спринцювання обов’язково повинне застосовуватися жінками в цілях гігієни. Самостійно призначене часте спринцювання призводить до вимивання природної мікрофлори піхви. Це може супроводжуватися появою молочниці, дисбактеріозу. Також це знижує природну опірність флори піхви хвороботворних дії мікробів.

Проведені американськими вченими дослідження виявили, що спринцювання втричі збільшують ризик потрапляння інфекції і розвитку запалення. Відбувається це через те, що спринцювання змінюють кислотність піхви і хвороботворні мікроби проникають по каналу шийки матки в її порожнину, маткові труби і яєчники.

Спринцювання змиває природну змазку, викликає сухість і роздратування тканин піхви. Саме тому дану процедуру не рекомендується проводити жінкам старше 45 років, особливо в період постменопаузи, оскільки при цьому і так існує проблема сухості піхви і відсутності достатньої кількості мастила.

Якщо спринцювання призначене лікарем у лікувальних цілях, то для нього використовуються різні склади, в залежності від існуючого захворювання. При молочниці у якості розчину для спринцювання використовується масло чайного дерева, настоянка календули, настій квіток бузини. При запальних процесах використовуються розчини хлорофіліпту. Використання ваготіл доречно в ході лікування трихомоніазу. Але не варто забувати, що одними спринцюваннями вилікувати захворювання, що передаються статевим шляхом неможливо. Тому за наявності симптомів хвороби, краще звернутися за консультацією до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Традиційно для спринцювання використовується кухоль Есмарха в умовах медичного закладу та спринцівка для домашнього користування. Для цього в спринцівку заливають приготований, залежно від необхідного лікувального ефекту теплий розчин. Потрібно пам’ятати, що використовувати загальні наконечники для клізми і для спринцювання строго заборонено, так як це викликає зараження хвороботворними бактеріями і провокує гінекологічні захворювання. При проведенні спринцювання необхідно максимально розслабитися і стежити, щоб вода не поступала під великим тиском, оскільки це веде до занедбаності рідини в порожнину матки, а це може привести до запальних процесів. Для проведення самої процедури краще розташуватися у ванній, лежачи в ній на спині. Ноги помістити на борти ванни, ввести наконечник спринцівки або кухля Есмарха. При першому варіанті слід натиснути на грушу, при другому — відкрити затиск або кран.

Спринцювання протипоказано при вагітності, під час менструації, в перші тижні після пологів, аборту, при наявності таких захворювань як Андекс, гострий метроендометрит, пельвіоперитоніт, параметрит та ін Під час вагітності, за рекомендацією лікаря, в лікувальних цілях краще використовувати свічки .

Якщо ви вирішили вдатися до спринцювання тільки в гігієнічних цілях, то не робіть це постійно, а використовуйте не частіше 1 разу на тиждень. При наявності симптомів якого-небудь гінекологічного, або передається статевим шляхом захворювання — зверніться за консультацією до лікаря. І, нарешті, для запобігання небажаній вагітності використовуйте надійніші способи контрацепції.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.