Спрей для горла: допомога в стислі терміни

Спрей для горла часто буває справжнім порятунком в осінньо-зимовий період часу, коли в наше життя вриваються гострі респіраторні вірусні захворювання (ГРВІ). Хто хоч раз перехворів ГРВІ, знає, як неприємні відчуття постійного подразнення, саднения і сухості в горлі, від яких хочеться позбутися якнайшвидше.

Чому може боліти горло

Горло найчастіше болить при розвитку вірусної або бактеріальної інфекції, рідше це може бути грибкова або змішана інфекція. Вражатися можуть різні відділи горла.

Так, захворювання горла можуть протікати у вигляді запалення слизової оболонки глотки (фарингіту) і тоді хворого турбує сухість, першіння і печіння в горлі при нормальній або злегка підвищеній температурі.

Але якщо запалюються піднебінні мигдалини і процес стає гнійним, то піднімається висока температура, і з’являються труднощі при ковтанні — це ознака гнійної (фолікулярної або лакунарний) ангіни.

Якщо сідає голос і стає важко вдихнути повітря, то значить запалилася і набрякла слизова оболонка гортані і голосових зв’язок (ларингіт) — це дуже небезпечний стан, але воно частіше виникає у дітей. У дорослих же просто з’являється охриплість голосу.

Всі ці захворювання вимагають різної тактики лікування. Якщо при фарингіті і ларингіті у дорослих може бути достатньо звичайних домашніх засобів у вигляді теплого пиття в поєднанні зі спреями, то при ангіні призначаються антибіотики і полоскання горла, які також можна поєднувати із застосуванням спреїв.

Болі і інші неприємні відчуття в горлі можуть виникати і при хронічних фарингітах і ларингітах — ці захворювання вимагають лікування у отоларинголога, який у складі комплексного лікування може призначити і спрей.

Які бувають спер для горла

Спреї (аерозолі) для горла бувають різними і призначені вони для лікування різних захворювань і зняття різних симптомів.

Для лікування фарингітів і ларингітів підійдуть такі спреї, як гексорал, Каметон, Інгаліпт, камфомен, стопангін, коллустан.

Якщо турбує сильні печіння і саднение в горлі, то підійде каметон — крім антисептичних та протизапальних властивостей він володіє ще і знеболюючими властивостями. Сухість у горлі прекрасно знімуть такі спреї, як камфомен і Інгаліпт. Вираженими антибактеріальними і протизапальними властивостями володіють Інгаліпт, стопангін. При змішаній — бактеріальної та грибкової інфекції підійде спрей гексорал. Коллустан — це більш м’який спрей, його краще застосовувати при не занадто виражених проявах фарингіту і ларингіту, в тому числі при хронічному перебігу цих захворювань.

При хронічних запальних процесах в області глотки і гортані потрібні кошти для гігієнічного догляду за порожниною рота. У цьому випадку підійде зволожуючий, лосьйон-спрей на швейцарській джерельній воді з екстрактами едельвейса, шавлії і перцевої м’яти, не містить консервантів. Він надає щадну дію на слизову оболонку глотки і гортані, зволожуючи її і захищаючи від сухості, першіння і болю в горлі. Цей спрей може також зняти невеликий набряк слизової оболонки, усунути деяку захриплість, розчинити слиз, що утворилася при запаленні. Спрей змиває збудників інфекції зі слизової оболонки глотки і гортані, підвищує місцевий імунітет і надає легку протизапальну дію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.