Спрей для горла для дітей: строго за віковими показниками

Спреї, які застосовуються для лікування горла у дітей, повинні володіти особливими властивостями: не подразнювати слизову оболонку, не володіти алергенними властивостями і не давати при натисканні занадто інтенсивний струмінь, яка могла б потрапляти в дихальні шляхи дитини.

Захворювання глотки і гортані у дітей

Вірусні та бактеріальні інфекції часто виникають в дитячому віці, вражаючи в основному носоглотку і гортань. Але якщо у дорослих людей вони протікають легко з поразкою в основному слизової оболонки глотки, то у дітей запальний процес має тенденцію до швидкого поширення на слизові оболонки всіх ЛОР-органів.

Особливо часто страждає слизова оболонка гортані і голосові зв’язки. У дорослих людей ларингіт проявляється захриплістю або втратою голосу, у дітей же є схильність до появи вираженого набряку гортані та голосових зв’язок, внаслідок якого може бути перекритий доступ повітря в дихальні шляхи.

Особливості спреїв для лікування горла у дітей

Алергія при використанні спрею може викликати виражений набряк слизової оболонки гортані і голосових зв’язок, що дуже небезпечно для маленької дитини. Крім того, сильний струмінь спрею може потрапити в дихальні шляхи, якщо дитина зробить вдих під час нанесення спрею, і це викличе рефлекторну зупинку дихання. Тому спреї представляють певну небезпеку в дитячому віці і обмежені в застосуванні.

До використання протизапальних, протимікробних, противірусних, лікарських засобів в спреях при захворюванні горла у дітей слід ставитися з великою обережністю. Такі спреї повинні не надавати токсичну та подразнюючу дію на слизову оболонку глотки і гортані, бути гіпоалергенними, мати низьку швидкість всмоктування і надавати при цьому необхідний антисептичний, протизапальний і знімає подразнення ефект.

В основному у дітей застосовуються спреї на основі очищеної морської води (наприклад, аква Маріс — він дозволений до застосування з трьох років), які володіють всіма цими властивостями. Але розпорошення сильним струменем до останнього часу виключало застосування і таких спреїв у дітей до трьох років. Сьогодні в аптеках можна купити аналогічний спрей, який можна застосовувати з самого народження — аквалор.

Спрей, який можна застосовувати з самого народження, — аквалор

Спрей аквалор являє собою стерильну изотоническую (що має однакову осмотичний тиск) натуральну морську воду. У морській воді, як відомо, міститься велика кількість мікроелементів — калію, магнію, натрію, хлору, селену, кальцію, цинку, міді, заліза та ін, які позитивно впливають на стан носоглотки. Аквалор надає протизапальну дію, зменшує набряк слизової оболонки, зволожує її і підвищує місцеву опірність збудників інфекції.

Застосовується спрей для промивання носоглотки, він сприяє підтримці нормального фізіологічного стану слизової оболонки носоглотки, зниження захворюваністю вірусними і бактерійними інфекціями, зменшенню ступеня алергічного запалення, скорочує відновний період і ризик розвитку ускладнень після операцій на ЛОР-органах.

Для того щоб уникнути будь-яких ускладнень, характерних для спреїв, аквалор випускається в п’яти формах, які відрізняються інтенсивністю струменя, видом насадки і об’ємом балончика. Така різноманітність форм препарату дозволяє вибрати форму, яка найбільше підійде дитині даного віку. Випускаються форми препарату навіть для новонароджених дітей.

Наносять всі спреї дітям до півроку тільки в ніс, після попадання в ніс вони стікають по задній стінці глотки і впливають на її слизову оболонку. Наносити спрей через рот маленьким дітям не можна, так як може наступити рефлекторна зупинка дихання.

З шестимісячного віку можна застосовувати спрей аквалор з екстрактом алое віра і природним екстрактом ромашки римської. Але вводять його також через ніс, так, щоб він потім стікав по задній стінці глотки. Коли дитина навчиться регулювати своє дихання (в 3 — 5 років), то цей спрей можна наносити вже через рот.

Спрей аквалор з екстрактом алое віра і природним екстрактом ромашки римської надає більш інтенсивний протизапальну, антисептичну, відновлюючу і імуностимулюючу дію. Його рекомендується застосовувати у дітей з фарингітами і ларингітами.

Інші протизапальні спреї

Такі спреї, як Інгаліпт, тантум верде і деякі інші не містять речовин, які б надавали токсичну або подразнюючу дію на слизову оболонку порожнини рота, глотки і гортані. Але правило тут те ж саме: будь спрей можна наносити через рот тільки після того, як дитина навчиться керувати своїм диханням, тобто як мінімум, після трьох років. Деякі діти опановують таким навиком пізніше, в 5 — 6 років. До цього віку спреями для нанесення через рот краще не користуватися.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.