Способи очищення організму: запобігання детоксифікації

загрузка...

Вчені та лікарі-натуропати погоджуються один з одним у тому, що скрізь є токсини: в повітрі, яким ми дихаємо, в їжі, яку ми їмо, і у воді, яку ми п’ємо. Багато лікарів-натуропати стверджують, що ці токсини накопичуються в нашому організмі. Вони заважають організму боротися із захворюваннями. І кращим способом протистояти цьому впливу є виведення цих токсинів за допомогою програми очищення організму.

Як це працює

В організмі є декілька систем, а також спеціальні органи для видалення забруднюючих речовин. Сюди відноситься шлунково-кишковий тракт, печінку і нирки, а також лімфатична система, легені та шкіра. При виконанні програми детоксифікації у формі голодування шлунково-кишковий тракт знаходиться в стані спокою, жирова тканина змушена звільняти накопичені в ній токсини в кров, після чого печінка і нирки їх знешкоджують і сприяють їх виведенню через кишечник і піт, заряджаючи організм новою енергією і поживними речовинами .

Як зрозуміти, чи є необхідність в очищенні організму?

Багато лікарів-натуропати стверджують, що треба проводити семиденний курс очищення раз на рік або проводити один день на соках або воді один раз на тиждень. На думку тих, хто виступає на користь семиденного голодування, тиждень — це мінімальний термін, який потрібно організму, щоб почати очищення від токсинів. Показниками того, що організм потребує очищення, є незрозуміла хронічна втома, погана робота кишечника, подразнення шкіри, алергія або уповільнена інфекція, мішки під очима, великий живіт, навіть якщо все тіло струнке, проблеми з менструацією і сплутаність свідомості.

Сучасний ритм життя постійно прискорюється, і ми вже не встигаємо належним чином піклуватися про своє здоров’я. Ми пропускаємо прийоми їжі, харчуємося фастфудом на бігу, ведемо малорухливий спосіб життя і не висипаємося. Все це негативно позначається на стані нашого здоров’я і може закінчитися появою перерахованих вище симптомів.

Підготовка до очищення

Захисники детоксифікації кажуть, що починати потрібно з усунення всіх джерел надходження токсинів. Звичайно, неможливо самостійно очистити повітря, але можна виключити зі свого раціону цукор, що пройшов обробку, кофеїн, канцерогени, що містяться в сигаретах, насичені жири і алкоголь. Також можна відмовитися від використання засобів особистої гігієни, що містять хімічні речовини, і засобів, побутової хімії, які виготовляються на основі хімікатів. Крім того, потрібно постаратися відгородити себе від стресів, які викликають приплив адреналіну і, як наслідок, накопичення токсинів. Такі токсини перешкоджають діяльності печінки з видалення отруйних речовин з організму.

Вибір методу очищення організму

Існує цілий ряд методів очищення організму. Сюди відносяться водна дієта, дієта на несолодко чаї, сокова дієта, лимонна або медова дієта, різні види голодування, в тому числі переривчастого голодування, в ході якого дозволяється вживати вітаміни, клітковину, трави і мінерали, а також вегетаріанство і сироїдіння. Крім цього, існують такі методи, як колонотерапія, посилення потовиділення, а також діаліз.

 • Колонотерапія
 • Колонотерапія увазі видалення відходів життєдіяльності, що накопичилися в нижній частині товстого кишечника. Очищення проводять за допомогою пластикової трубки і теплої води. Це не дає організму абсорбувати токсини з кишечника. Метод колонотерапіі досить суперечливий, з приводу нього серед лікарів існує безліч суперечок і розбіжностей, і багато хто вважає колонотерапію потенційно небезпечною.

 • Голодування
 • При голодуванні токсини також виводяться з організму. Голодування може тривати від 1 до 5 днів. Деякі методи голодування дозволяють вживання соків, інші ж рекомендують тільки воду. По закінченні голодування необхідно повертати в свій раціон тверду їжу дуже і дуже повільно, починаючи виходити з голодування за допомогою самої легкої їжі і поступово збільшуючи різноманітність раціону за рахунок більш важкою.

  Не варто піддавати себе занадто тривалого і суворого голодування. Часто це приносить більше шкоди, ніж користі.

 • Сироїдіння
 • Сироїди впевнені, що будь-яка приготована їжа, напівфабрикати, і крохмалевмісні продукти засмічують товстий кишечник, а сира їжа, навпаки, містить природні ферменти, які покращують травлення. Також сироїди стверджують, що в приготованій їжі містяться токсини, яких немає в сирих продуктах харчування.

 • Посилення потовиділення
 • Вважається, що в складі поту є токсини, наприклад, ліпофільні речовини, а також інші важкі метали. Коли організм не може видалити всі токсини, то такі метали, як цинк, свинець, залізо і мідь, відкладаються в жировій прошарку, звідки організм не може їх вивести. Але зате вони виводяться з потом. Будь-який вид активності, що викликає потовиділення, сприяє очищенню організму. Фахівці альтернативної медицини також рекомендують використовувати пар для посилення потовиділення, тому що коли ми вдихаємо пар, наші легені очищаються від слизу.

 • Методи, які не отримали підтвердження
 • Контрастний душ — метод очищення організму, коли людина, що приймає душ по черзі включає то холодну, то гарячу воду.
 • Пластир для стоп для виведення токсинів. Однак, твердження, що таким методом можна вивести токсини з організму, помилково, так як токсини видаляються через шкіру тільки з потом.
 • подсасиванія масла — метод для видалення токсинів у роті. Дослідження цього методу не виявило ніякого ефекту очищення організму.
 • Діаліз
 • Діаліз є єдиним науково доведеним методом очищення організму. Процедура діалізу проводиться за допомогою апарату, що фільтрує кров пацієнтів, у яких не працюють нирки. При гемодіалізі кров в дійсному сенсі цього слова викачується з тіла, після чого фільтрується. Перитонеальний діаліз — це процедура, під час якої в черевну порожнину закачується стерильний розчин, що поглинає всі ті токсини, які зазвичай видаляють нирки.

  Окремо слід сказати про те, що під час курсу очищення токсини, які накопичилися в організмі, звільняються у великій кількості. Тому пацієнтам з ослабленою імунною системою або хронічними захворюваннями, годуючим матерям і дітям не можна експериментувати з такими методами очищення організму. Для них існують інші, біліше безпечні натуральні способи очищення організму.

  Під час курсу детоксикації у пацієнтів іноді з’являються фурункули, міхури або вугровий висип: таким чином, токсини виходять через шкіру. Також іноді виникають м’язові болі, головні болі, озноб, болі в спині, запаморочення і нудота. Це означає, що очищення організму досягло найвищої точки. Зазвичай ця стадія швидко завершується. Після її завершення може послідувати стадія ейфорії або почуття безмежної енергії. На цьому етапі найкраще не піддаватися цьому почуттю і не розтрачувати сили.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.