Спорт як ліки від болю — підвищуємо витривалість

Люди, які не займаються спортом, іноді мотивують це боязню болю під час і після тренувань. Інші ж не мислять себе без тренувань, і не відчувають ніякого болю. Однак біль при заняттях спортом — це, в першу чергу, питання сприйнятливості.

Наприклад, спробуйте відчути на собі одяг, яка в даний момент на вас надіта. Це буде складно, оскільки якщо не робити ніяких рухів, то вона не відчувається. Ми відчуваємо одяг, коли надягаємо або знімаємо небудь, тому що наші нервові закінчення реагують на це як на подразник, але це не триває довго. А що, якби вони раптом перестали це робити — було б нам комфортніше від цього? Ні, тому що мозок не виконує операцій, безглуздих для організму.

Мозок реагує на будь-які зміни зовнішніх умов, даючи нам відчути їх. Це може бути шум, підвищення температури, вологості. Але у людини, яка завжди живе в умовах спекотної погоди, організм уже не реагує на високі температури.

Спорт і больові відчуття, безсумнівно, пов’язані. На самому початку тренувань біль буде вираженою, тому що м’язи розвиваються, а також утворюються мікророзриви. Щоб уникнути сильних больових відчуттів, слід дуже уважно ставитися до регулярності занять і не виснажувати себе. З часом організм звикає до постійних навантажень, і спорт вже не буде болючим. До того ж його користь незаперечна і для загального зміцнення організму, і заради його стійкості як у фізичному, так і в моральному плані.

Спорт для людини є відмінною життєвою школою, тому що регулярні заняття підвищують витривалість в цілому, постійно підвищуючи больовий поріг. І навпаки — якщо людина не займається спортом, то, швидше за все, він буде зніженою і гіперчутливістю до будь-яких зовнішніх впливів. Для підвищення больового порогу необов’язково займатися чимось виснажливим — це може бути біг, ходьба, велопрогулянки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.