Спіраль Мірена: переваги в застосуванні

Внутрішньоматкова спіраль Мірена являє собою невелике Т-подібне протизаплідний пристрій з еластичного пластику, яке може вводити тільки кваліфікований медичний працівник (гінекологія або медсестра). Контрацептивна дія Мірени засновано на безперервному вивільненні невеликої кількості (20 мкг / добу в початковому періоді) прогестіна левоноргестрелу. Термін дії Мірени досягає п’яти років.

Як діє Мірена

Спіраль Мірена вводиться у порожнину матки та випускає гормон левоноргестрел, який надає пряму локальне вплив на ендометрій, зменшуючи його імплантаційну функцію, а також збільшує в’язкість слизу цервікального каналу, що перешкоджає проникненню сперматозоїдів в порожнину матки. Гормональний компонент Мірени робить її більш ефективною в порівнянні з іншими аналогічними внутрішньоматковими контрацептивами, наприклад, спіраллю ParaGard.

Дія Мірени починається негайно після введення, якщо установка спіралі проводиться протягом семи днів після початку менструації. Якщо Мірена встановлена в будь який інший час менструального циклу, рекомендується використовувати інший метод контрацепції протягом першого тижня після введення. Контрацептивна дія спіралі почнеться через сім днів.

Переваги Мірени

 • Мірена забезпечує безперервне запобігання від вагітності протягом п’яти років і може бути видалена в будь-який момент.
 • Мірена зручна і не вимагає догляду — її вводить гінеколог, і від жінки нічого не потрібно.
 • За статистикою, Мірена є найпопулярнішою формою оборотної контрацепції у світі.
 • Внутрішньоматкова спіраль — найдоступніший довгостроковий метод оборотної контрацепції.
 • Мірена може допомогти захистити від розвитку запальних захворювань органів тазу, так як збільшує в’язкість цервікального слизу і зменшує менструальні виділення.
 • Внутрішньоматкова спіраль може поліпшити сексуальне життя жінки, так як дає можливість займатися спонтанним сексом.
 • Мірена — хороший альтернативний варіант контрацепції для жінок, яким протипоказані гормональні контрацептиви.
 • Після видалення внутрішньоматкової спіралі жінка може швидко завагітніти.
 • Внутрішньоматкова спіраль непомітна як для жінки, так і для оточуючих. Ніхто не здогадається про те, що ви нею користуєтеся; після сексу не залишається упаковки або інших «речових доказів», які бентежать багатьох жінок.
 • Спіраль Мірена зменшує менструальні спазми і кількість менструальних виділень (в деяких випадках на 70-90%). Приблизно у двадцяти відсотків жінок, що використовують «Мірену», менструація повністю припиняється протягом одного року, що знижує ризик залізодефіцитної анемії.
 • Недоліки Мірени

  Хоча більшість жінок не відчувають жодних труднощів при адаптації до внутрішньоматкової спіралі, в деяких випадках можливо сильна кровотеча і спазми протягом перших кількох тижнів або місяців після введення спіралі. Тим не менш, це ускладнення можна легко усунути за допомогою ліків, що зменшують спазми і кровотеча під час менструації.

  У перші місяці використання Мірени можливі кров’янисті виділення між менструаціями. Якщо кров’янисті виділення не припиняється протягом перших кількох місяців після введення Мірени, спіраль видаляють (це найпоширеніша причина видалення Мірени). У деяких жінок можуть виникати судоми або біль у спині протягом декількох днів або тижнів після введення спіралі.

  Побічні ефекти Мірени

  Після введення Мірени можливі побічні ефекти, але в більшості випадків вони зникають без медичного втручання протягом декількох тижнів або декількох місяців. До побічних ефектів належать:

 • зміна кількості та консистенції менструальних виділення і поява кров’янистих виділень між менструаціями;
 • біль внизу живота і болю в спині або попереку;
 • нудота;
 • вугри;
 • головні болі;
 • перепади настрою;
 • підвищення чутливості грудей;
 • утворення кіст в яєчниках (спостерігається приблизно у 12% жінок, що використовують «Мірену»; в більшості випадків кісти зникають спонтанно протягом двох-трьох місяців).
 • Ускладнення

  Серйозні проблеми та ускладнення при використанні Мірени виникають рідко. Помітивши порушення або незвичайні симптоми, зверніться до лікаря, щоб уникнути подальших ускладнень.

  Перфорація. У рідкісних випадках спіраль може проткнути стінку матки під час установки. Як правило, це негайно виявляють і виправляють. В іншому випадку спіраль може переміститися в інші частини тазу і пошкодити внутрішні органи. Для видалення спіралі може знадобитися хірургічне втручання.

  Інфекція: Хоча використання внутрішньоматкової спіралі пов’язане з деяким ризиком інфекції органів тазу, ймовірність цього зменшується після перших двадцяти днів після введення. Інфекції органів тазу можуть бути викликані бактеріями, які потрапляють в матку під час введення спіралі. В більшості випадків інфекція розвивається протягом трьох тижнів після установки спіралі. Якщо інфекція виникає після закінчення цього часу, швидше за все, вона була отримана статевим шляхом від зараженої партнера. Дослідження показують, що Мірена не викликає захворювання органів таза чи безпліддя.

  Випадання: Мірена може частково або повністю вислизнути з матки. Імовірність цього ускладнення особливо велика у родили жінок протягом перших декількох місяців використання спіралі (хоча можливе відторгнення і на більш пізньому терміні). Якщо випадання відбудеться, жінка може завагітніти, тому рекомендується використовувати додаткові контрацептивні засоби, наприклад, презерватив, і негайно звернутися до лікаря. При частковому випаданні Мірену слід видалити. Під час менструації слід перевіряти прокладки і тампони, щоб переконатися в тому, що спіраль не випала.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.