Спадкове облисіння: вся справа в генах

загрузка...

Спадкове випадіння волосся, або андрогенна алопеція — це стан , що характеризується симптомами стоншування і випадання волосся, корені якого слід шукати в історії своєї сім’ї. Якщо волосся рідшає або настає облисіння без всякої видимої причини, це може бути випадок андрогенної алопеції. Рання діагностика може допомогти в боротьбі з цим розладом.

Цей вид облисіння може вражати і чоловіків і жінок у віці. У чоловіків спадкове випадання волосся найчастіше призводить до повного облисіння. У жінок відбувається витончення волосся, але лінія росту волосся залишається колишньою. Цей стан може викликати масу негативних емоцій через того ефекту, який ці симптоми справляють на самооцінку.

Причини втрати волосся

Причини цього виду облисіння включають в себе в основному генетичні чинники.

 • Чутливість до дигидротестостерону. Головною причиною є чутливість до побічного продукту тестостерону, який називається дигідротестостерон або ДГТ. Він змушує волосяні фолікули скорочуватися. У разі андрогенетичної (спадкової) алопеції волосяні фолікули мають більш короткий термін служби і, швидше за все, припинять виробництво здорових на вигляд волосся. Облисіння, викликане чутливістю до ДГТ, викликає стоншування волосся і їх втрату у верхній частині голови.
 • Генетика. Чутливість до ДГТ — це спадкове захворювання. Гени, успадковані від сім’ї матері чи батька, відіграють певну роль у його розвитку.
 • Порушення гормонального балансу. У жінок спадкове порушення рівня гормонів, таких як ДГТ, також може призвести до облисіння. У більшості жінок з андрогенетичною алопецією волосся рідіють по всій волосистої частини голови, на відміну від облисіння чоловічого типу. Наявність кіст яєчників, прийом протизаплідних таблеток, вагітність та менопауза також є чинниками, які можуть призвести до порушення вироблення гормонів і до розвитку спадкового облисіння у жінок.
 • Супутні захворювання. Дослідження показують, що чоловіки, які мають спадкове облисіння, мають підвищений ризик розвитку ішемічної хвороби серця та збільшення простати. Жінки з андрогенетичною алопецією мають підвищений ризик розвитку синдрому полікістозних яєчників, гормональної проблеми, яка супроводжується збільшенням ваги і порушенням менструального циклу.
 • Загальні ознаки спадкового облисіння

  У жінок найбільш поширеним симптомом є прискорене випадання волосся. У чоловіків часто зустрічається поєднання залисин і облисіння на маківці голови.

  Ознаки та симптоми спадкового випадіння волосся можуть виявлятися вже в підлітковому віці. У жінок це рідко приводить до повного облисіння. Тим не менш, у чоловіків це стан майже завжди призводить до повної втрати волосся.

  Діагностика спадкового облисіння

  Необхідно зробити певні аналізи, щоб виключити будь-які інші причини облисіння, такі як стан щитовидної залози. Це дозволить поставити правильний діагноз.

  Загальне обстеження для діагностики генетичної втрати волосся включає огляд і вивчення історії хвороби, лампу чорного світла (лампу Вуда) і зіскрібок шкіри голови, в разі необхідності — біопсію, якщо присутні поразки і, нарешті, перевірку функції щитоподібної залози.

  Перевірка функції щитовидної залози може знадобитися, якщо є підозра на її порушення. Дисбаланс гормонів щитовидної залози, необхідних для росту волосся, може призвести до спадкового облисіння.

  Існує ряд захворювань, які можуть посилити спадкове випадання волосся. У зв’язку з швидким початком захворювання, воно може імітувати інші стани, які необхідно виключити, щоб уникнути помилкового діагнозу.

  Лікування

  Після того як був поставлений діагноз, вибирається напрямок лікування. Ефект від лікування повинен почати проявлятися протягом перших трьох-п’ятнадцяти тижнів, а більш густого волосся слід очікувати в кінці першого року лікування.

  Звичайною терапією є використання міноксидилу. Для чоловіків існує ліки під назвою фінастерід, яке приймається у вигляді таблеток. Лікування від облисіння через спадкових причин призначає лікар. Можете також розглянути варіант трансплантації волосся. У такому випадку, необхідно шукати досвідченого хірурга, який здійснить пересадку волосся з ділянок, на яких волосся збереглися, на область облисіння. Це хірургічна процедура, і її необхідно обговорити зі своїм лікарем.

  Випадання волосся відчувають мільйони людей у всьому світі. При правильній діагностиці та лікуванні можна сподіватися на успіх.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.