Сором’язливість не порок?

Сором’язливість, незважаючи на всю свою несочетаемость з ритмом сучасного життя, — дуже поширене явище, і її не можна залишити без уваги. Вона може проявлятися як у складнощах в дружбі, так і в банальному хвилюванні при знайомстві з новою людиною.

Найчастіше сором’язливість починає проявлятися в ранньому дитинстві. Її можуть приймати як за серйозність, так і за відсутність почуття гумору. Насправді ж сором’язливому людині дійсно важко змусити себе посміхнутися, підійти познайомитися чи привітатися з уже знайомою людиною. Такі люди не знають, як зав’язати розмову, тому воліють відмовчуватися або зовсім уникати людей.

Проблеми спілкування

Соромливі люди рідше ходять на побачення; навіть якщо така людина дружить з кимось, у розмові він концентрується не на співбесіднику, а на своїх відчуттях. Він горе породжує хвилювання про те, що думають оточуючі. А вони, в свою чергу, нерідко вважають скромних людей недружніми і навіть нудними. Так скромність повільно стає самотністю …

Проблема сором’язливості — в нестачі комунікативних навичок, так необхідних сучасній людині. Сором’язливість включає в себе кілька факторів, які впливають на думки, слова і дії людини.

Якщо ви сором’язливі від природи, то при знайомстві з новими людьми ви відчуваєте щось від легкого дискомфорту до ступору. Це не може не заважати, якщо ви хочете знайти партнера і будувати подальші ділові та особисті стосунки.

Ті, хто боїться знайомитися, призначати побачення, розповідати про себе, в кінцевому рахунку ризикують залишитися одні. Так, багато хто шукає скромних партнерів, але, якщо ви не вмієте заявити про себе, вас просто не помітять. Що ж робити, щоб не тільки привернути того чоловіка, який вам симпатичний, але і самої нарешті відчути себе «у своїй тарілці»?

перше, потрібно зрозуміти, що у вас є проблема, і обговорити її з фахівцем. Будьте впевнені в собі і відкриті, і тоді психолог дійсно допоможе вам. Не бійтеся заговорити з будь-якою людиною, якого зустрінете, і скоро ви зрозумієте, що вам дійсно є, що розповісти.

Як побороти сором’язливість?

Частіше бувайте в товаристві, приєднуйтесь до клубів за інтересами, ходите на дискотеки і вечірки, спілкуйтеся з тими, з ким ви вчитеся або працюєте разом.

Ваша сором’язливість — наслідок того, що ви не вірите в свою привабливість для тих, з ким вам було б цікаво поспілкуватися. Якщо ви будете оптимістичні і доброзичливі, стане легше і вам, і оточуючим. Хто знає, може бути хтось не наважується підійти до вас?

Почніть з посмішки, показуючи тим самим, що налаштовані на контакт, а потім почніть невимушену бесіду. Не губіться, якщо відчуваєте, що в чомусь помилилися: люди прощають недоліки швидше, ніж ви думаєте.

Не приймайте жарти на свій рахунок, навряд чи комусь хочеться вас засмутити. Просто смійтеся з усіма, а якщо не знаходите жарт смішний, просто посміхніться з ввічливості. Будьте хорошим слухачем і показуйте навколишнім, що вам приємно бути поряд з ними.

Переможіть свою сором’язливість, і ви побачите, як ваше життя зміниться на краще!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.