Сороковий тиждень вагітності і далі: ще трохи

Отже, ви на сороковий тижня вагітності і , напевно, вже ставите питанням: «Де ж дитина?» Не варто хвилюватися. Лише 5% жінок народжують точно в термін, зазначений лікарем. Пологи на одну або два тижні раніше або пізніше терміну є звичайною справою, але від цього, звичайно, чекати не стає легше.

До кінця вагітності все частіше з’являються сутички Брекстона-Хікса. Вони можуть бути більш або менш інтенсивними, але завжди слабшають після того, як ви сядете або трохи пройдетеся. Цим вони відрізняються від справжніх родових сутичок, які не проходять і не стають слабше, що б ви не робили.

Ваша дитина на 40-му тижні вже повністю готовий до появи на світ. Довжина тіла новонароджених становить, в середньому, від 48 до 53 см; середня вага — 3,4 кг.

Майбутні мами на цьому терміні зайняті, переважно, очікуванням пологів. Ознаками їх наближення є:

 • Відхід амніотичної рідини (навколоплідних вод). У нормі амніотична прозора або слега жовтувата; якщо вона має якийсь незвичайний колір і / або сильний неприємний запах, негайно зателефонуйте своєму лікарю.
 • Біль або спазми в попереку.
 • Розкриття шийки матки (його визначає лікар під час щотижневих візитів в поліклініку).
 • Відхід слизової пробки. (Ця пробка протягом вагітності захищала шийку матки і плід; її відхід можна визначити по великій кількості вагінальних виділень).
 • Регулярні сутички. Вони можуть почати задовго до того, як почнеться активна фаза пологів. Біль при таких сутичках поступово посилюється. Пологи вступають в активну фазу, коли інтервали між переймами становлять менше п’яти хвилин.
 • При появі ознак пологів, що наближаються негайно зателефонуйте до лікаря.

  Підготовка

  Очікуючи початку пологів, перевірте, чи все готове до появи на світ малюка. Якщо у вас є машина, вам потрібно придбати спеціальне сидіння для дитини. Возити дитину без нього в машині не можна, так що подбайте про нього заздалегідь, особливо ви поїдете додому з пологового будинку на машині.

  Переконайтеся, що у вас вдома вже є такі необхідні для малюка речі, як памперси, ковдри, серветки, мило, шампунь і масло для дітей і, звичайно, одяг. Візьміть з собою в лікарню речі, в які ви одягнете малюка, коли поїдете додому.

  Візьміть речі, які можуть знадобитися в лікарні особисто вам. Вибираючи одяг, в яку ви зможете переодягнутися, вирушаючи додому, зупиніться на тій, яку ви носили на шостому місяці вагітності.

  Після пологів ваші нові обов’язки будуть віднімати у вас дуже багато часу. Тому потрібно заздалегідь поговорити про це зі своїм партнером. Він повинен бути готовий до того, що ви не зможете готувати і прибирати так часто, як раніше; крім того, рекомендується залучати його до догляду за дитиною. Все це необхідно обговорювати до появи дитини на світ, щоб до моменту його народження по можливості усунути розбіжності.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.